Cardano – ogromny popyt instytucjonalny

12 076

Od początku roku 2022 liczba dużych transakcji na Cardano wzrosła w stosunku do roku wcześniej ponad 50 razy !

Wolumen transakcji na Cardano eksplodował w 2022 roku, co sugeruje, że istnieje obecnie zapotrzebowanie instytucjonalne na tą kryptowalutę.

Firma zajmująca się wywiadem kryptograficznym IntoTheBlock informuje, że liczba dużych transakcji na blockchainie Cardano wzrosła w tym roku ponad 50-krotnie.

Duży wolumen transakcji (LTV) odnosi się do zagregowanego wolumenu z transakcji denominowanych w natywnym tokenie ADA Cardano o wartości przekraczającej 100 000 USD. Od 1 stycznia LTV wzrosło z 1,35 miliarda ADA dziennie do 69 miliardów ADA (o wartości 81,4 miliarda dolarów), jakie zmieniło właściciela 28 marca.

Według IntoTheBlock oznacza to 51-krotny wzrost w ciągu około trzech miesięcy i oznacza jeden z najwyższych poziomów wolumenu od połowy 2018 roku. W tweecie z 29 marca firma stwierdziła, że ​​tak wysoki wolumen wskazuje na „rosnący popyt instytucjonalny”.

Podczas gdy inne wskaźniki, takie jak średni rozmiar transakcji i zmienność, według firmy zajmującej się analizą danych pozostają stosunkowo niestabilne, łączna liczba adresów wzrosła od początku 2022.

Rok rozpoczął się z około 3,4 milionami adresów, które obecnie urosły do ​​5 milionów. Pomimo tego, że tylko siedem DApps pojawiło się obecnie na DeFi Lama, współzałożyciel Charles Hoskinson powiedział, że oczekuje się ich znacznie więcej ze względu na hard fork spodziewany w połowie roku.

Według narzędzi DeFi App Tracker DeFiLlama, łączna wartość zablokowana (TVL) wynosi obecnie 303 miliony dolarów, nieco mniej niż 326 milionów dolarów jako rekord wszechczasów, który miały miejsce 24 marca.

Hoskinson wygłosił w poniedziałek podczas Binance Blockchain Week w Dubaju porywające przemówienie, w którym mówił o potrzebie decentralizacji i związanych z nią trudnościach w koordynacji. Powiedział, że „wchodzimy w nową erę” z Web3, ale problem polega na tym, że „w przeciwieństwie do Web2 nie ma lidera” w podejmowaniu decyzji dla całej branży krypto.

Jeśli jesteśmy naprawdę fanami zdecentralizowanej technologii, musimy się połączyć i uporządkować. Musimy napisać jakiś rodzaj konstytucji dla tych rzeczy, które robimy i w które wierzymy; musimy zdecydować „Jaka jest karta praw do korzystania z kryptowaluty i technologii blockchain”

I dodał:

„Są przed nami dwie ścieżki – jedna, zachowujemy integralność i szukamy decentralizacji, znajdujemy rozwiązania w porozumieniu” – powiedział. – Albo druga droga, ignorujemy to. W takim przypadku będziemy mieć nadzorców, ograniczenia, wysoce scentralizowane, wysoce zoptymalizowane algorytmy konsensusu, które można zresetować w dowolnym momencie. Nieliczni będą kontrolować pozostałych.”

Na koniec Hoskinson zaapelował do branży:

Należy podejmować decyzje, ale ja sam ich nie podejmę – wszyscy w porozumieniu musimy to zrobić”.

Wydaje się, że apel Hoskinsa ma sens, gdyż branża kryptograficzna posiada wielu utalentowanych pasjonatów i genialnych wizjonerów w dziedzinie technologii a nie wypracowała dla siebie skutecznej grupy nacisku na loobowanie rozwiązań w świecie polityki. Strategiczne decyzje zapadają w zaciszach rządowych i tam należy dotrzeć ze swoim przesłaniem. I przekonać polityków, że technologiczna innowacja jaką wprowadza blockchain w całym zakresie jest niezbędnym krokiem na przód i będzie decydowała o przyszłości gospodarki i narodów.

A Wy co myślicie na ten temat ? Jak np. NFT i metaverse może usprawnić pracę rządu ?

Może Was zainteresuje:

Komentarze