3AC i Do Kwon to starzy dobrzy znajomi – kolejne puzzle w układance

7 700

Założyciele 3AC ujawniają powiązania z założycielem Terra i obwiniają zbytnią pewność siebie za upadek

Su Zhu ujawnił, że zespół 3AC miał bliskie powiązania ze współzałożycielem Terra Do Kwonem, co sprawiło, że przeoczyli kilka sygnałów ostrzegawczych związanych z projektem, który ostatecznie doprowadził do wielomilionowej straty dla funduszu hedgingowego.

Założyciele funduszu hedgingowego Three Arrow Capital (3AC), który złożył wniosek o upadłość w pierwszym tygodniu lipca, w końcu wyszli z ukrycia po pięciu tygodniach ukrywania się przed opinią publiczną i śledczymi.

W wywiadzie dla Bloomberga dwaj założyciele kryptowalutowego funduszu hedgingowego, Su Zhu i Kyle Davies przyznali, że nadmierna pewność siebie zrodzona z wieloletniej hossy, na której pożyczkodawcy widzieli, jak ich wartość rosła dzięki finansowaniu firm takich jak 3AC, doprowadziła do serii złych decyzji jakich należało unikać.

Zhu ujawnił również swoją bliskość z założycielem Terra Do Kwon i twierdził, że wierzą, że firma zamierza zrobić wielkie rzeczy. Przyznał, że bliskość firmy z Terra sprawiła, że ​​przeoczyli pewne sygnały ostrzegawcze dotyczące firmy, co ostatecznie doprowadziło do tego, że ich inwestycje o wartości 500 milionów dolarów spadły do ​​zera.

Zhu wyjaśnił:

„Gdybyśmy mogli to zobaczyć, wiesz, że to było teraz jak, potencjalnie pod pewnymi względami możliwe do ataku, i że też urosło, wiesz, zbyt duże, zbyt szybko”.

Obaj założyciele twierdzili, że inwestycja w LUNE (obecnie znana jako Luna Classic) z pewnością była przeszkodą dla firmy. Jednak prawdziwy problem zaczął się, gdy Bitcoin (BTC) spadł poniżej 20 000 USD, a dostęp do dodatkowych kredytów stał się dla firmy niemożliwy. Zhu twierdził, że nawet po upadku LUNY biznes kręcił się normalnie, wyjaśnił:

„Przez cały ten okres prowadziliśmy działalność jak zwykle. Ale tak, po tym dniu, kiedy, wiesz, Bitcoin spadł z 30 000 $ do 20 000 $, wiesz, to było dla nas niezwykle bolesne. I to było, co skończyło się czymś w rodzaju gwoździa do trumny”.

Zapytani o ich miejsce pobytu i powód ukrywania się, założyciele 3AC powiedzieli, że otrzymali wiele gróźb śmierci i zostali zmuszeni zejść do podziemia. Duet nie ujawnił swojego obecnego miejsca pobytu, ale powiedział, że przeprowadza się do Dubaju.

Założyciele zaprzeczyli jakimkolwiek zarzutom wycofania pieniędzy, zanim 3AC zbankrutowało, a także oczyścili powietrze wokół sporu o pochodzenie jachtu o wartości 50 milionów dolarów, który został ujawniony w niedawno złożonym postępowaniu sądowym. Zhu powiedział, że łódź „została kupiona ponad rok temu i zlecono jej budowę i użytkowanie w Europie”, dodając, że jacht „ma pełny pokrycie i jasność pochodzenia pieniędzy”.

https://twitter.com/AutismCapital/status/1540001243795542018?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1540001243795542018%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fen.ethereumworldnews.com%2Fethereums-vitalik-criticizes-3acs-yacht-purchase-says-there-are-better-ways-to-burn-50m%2F

Założyciel Etherum Vitalik Buterin skrytykował założycieli 3AC za kupno jachtu i powiedział:

Niewiarygodne jak łatwo ukraść dziesiątki miliardów USD, kupić sobie jacht, przeprowadzić się do Dubaju, oszukiwać wszystkich dookoła i na końcu całą winę zwalić na zbytnią pewność siebie wywołaną wieloletnią hossą.

Dubaj słynie z tego, że jest miejscem z którego trudno o ekstradycje. Przyjmuje także wszelkie środki nawet pochodzące z Rosji.

Projekty związane z Do Kwonem mają szansę na jakieś zwyżki (te które jeszcze funkcjonują) tylko wtedy kiedy śledczy z USA będą zajmować się nim na poważnie. Wtedy uciekając od dużego wyroku będzie musiał pokazać jakieś sukcesy. I to jest moim zdaniem całkiem realne.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze