24 000 BTC w ruchu | Zaplanowane działanie czy hack na OKEx?

W dniu wczorajszym społeczność kryptowalutowa zauważyła ogromny ruch funduszy z OKEx i przestraszyła się, że giełda została zhakowana. CEO Jay Hao zaapelował o zachowanie spokoju. Hack na OKEx czy rutynowe działania konserwatorskie?

Setki milionów w BTC z OKEX popłynęły przez sieć

We środę użytkownik Whale Alert wszczął alarm twierdząc, że co najmniej 24 000 BTC zostało przeniesione z OKEx do nieznanych portfeli. Łączna wartość przelewów BTC wynosiła ponad 255 milionów $. Whale Alert wypunktował w sumie 8 transakcji o wartości 3000 BTC każda.

https://twitter.com/whale_alert/status/1169158355748892672?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1169158355748892672&ref_url=https%3A%2F%2Fbitcoinist.com%2Fokex-wallet-maintenance-causes-concern-as-24000-btc-moves%2F

Dodatkowo przetransferowano 100 000 ETH z OKEx do nieznanego portfela, najwyraźniej w ramach jednej transakcji. Była to równowartość 17,8 miliona dolarów – ogromna kwota nawet jak dla wieloryba.

Społeczność zaczęła rozpowszechniać pogłoski, że OKEx mógł zostać zhakowany.

Komentatorzy zwrócili uwagę, że OKEx jest jedną z największych giełd kryptowalut na świecie pod względem wolumenu obrotu, a potencjalny hack natychmiast miałby wpływ na kurs bitcoina.

Zaplanowana konserwacja portfela giełdy

Jay Hao wyjaśnił, że OKEx przeprowadzała zaplanowaną konserwację portfela. Zaapelował do społeczności, aby przestała się martwić dużymi transferami.

Whale Alert podtrzymał na Twitterze wyjaśnienie Hao podkreślając, że transfery były częścią działań maintenance na OKEx.

A może jednak hack? Społeczność ma wątpliwości

Mimo interwencji Hao niektórzy użytkownicy Twittera nie byli zadowoleni z oświadczenia, które wydał. Chcą wiedzieć, kiedy ogłoszono konserwację i czy OKEx próbował ukryć poważny hack.

Z drugiej strony, ci, którzy akceptują oficjalny komunikat wzywają społeczność do zaprzestania rozpowszechniania FUD, ponieważ fundusze OKEx są bezpieczne.

Kompromitacje giełd kryptowalut są jednym z głównych problemów, które przerażają inwestorów. W ciągu ostatnich kilku lat miało miejsce kilka poważnych ataków hakerskich, które wpłynęły nawet na renomowane platformy, takie jak Binance i Coincheck. Również na naszym podwórku cały czas pamiętamy o sprawach Coinroom, Bitmarket czy Bitcurex.

Giełda może być podatna na ataki hakerskie, ponieważ używają często gorących portfeli. Aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa, wielu operatorów takich platform przenosi fundusze do zimnych portfeli, które nie są podłączone do Internetu.

Czy uważasz, że OKEx próbuje zatuszować ogromny hack? Powiedz, jakie jest Twoje zdanie na ten temat. Zapraszamy do dyskusji.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze