200 bitomatów w sklepach sieci Walmart

1 257

W popularnej sieci sklepów Walmart zamontowano dwieście pierwszych bitomatów. Na razie jest to pilotażowy program, ale jeżeli pomysł się przyjmie, to docelowo firma wstawi aż 8 000 urządzeń na terenie Stanów Zjednoczonych.

Wstawienie bitcoinowych bankomatów zostało przeprowadzone we współpracy z producentem urządzeń Coinstar i firmą CoinMe.

Zakup Bitcoinów w sklepach sieci Walmart

Chociaż na razie nie sprecyzowano dokładnych terminów montażu kolejnych bitomatów, informacja o planach wstawienia 8000 tego typu urządzeń została potwierdzona przez Bloomberga.

Jeżeli uda się zrealizować plan i rzeczywiście dojdzie do montażu 8000 bitomatów, całkowita ilość bitcoinowych bankomatów dostępnych na terenie USA zwiększy się o ponad 30%. Obecnie dostępnych jest ponad 25 000 bitomatów, które znajdują się między innymi w sklepach i na stacjach paliw.

Według Sama Doctora (szefa działu badań firmy BitOoda), dzięki działaniom Walmartu dostęp do Bitcona uzyska większa liczba osób. Zakładając, że nie skończy się na pilotażowym programie obejmującym 200 bitomatów, kilka tysięcy nowych urządzeń będzie dodatkowym potwierdzeniem, że Bitcoin jest czymś istotnym, z czym rzeczywiście należy się liczyć.

„Walmart expands Bitcoin access to more people, though, and gives it further legitimacy among skeptics, should they roll it out beyond an initial pilot”.

Ile kosztuje korzystanie z walmartowych Bitomatów?

Bitomaty to rozwiązanie, które zapewnia użytkownikom bezproblemowy dostęp do pieniędzy. Nie ma przy tym konieczności korzystania z dodatkowych aplikacji w celu przewalutowania środków, bo można przelać kryptowalutę bezpośrednio z portfela. Wiąże się to jednak z opłatami w wysokości około 11% (4% to prowizja za wymianę kryptowaluty na dolary, a kolejne 7% to opłata za wydanie gotówki).

Nie tylko Walmart chce spopularyzować Bitcoina

W połowie wakacji współpracę z dostawcą bitomatów ogłosiła również popularna sieć Circle K, która w Polsce zajęła miejsce stacji Statoil. Dzięki zawartej umowie w punktach należących do firmy pojawią się bitomaty Bitcoin Depot, co przełoży się na około 6 000 nowych miejsc, w których można łatwo dokonać zakupu i sprzedaży BTC. Więcej informacji znajdziesz w artykule: 6000 bitomatów w punktach Circle.

Lista bitomatów działających w Polsce

Jeżeli chcesz sprawdzić, jak w praktyce działają bitomaty, możesz odwiedzić jeden z wielu punktów dostępnych w Polsce. Aktualną listę znajdziesz na stronie https://flyingatom.com/bankomaty-bitcoin/.

Komentarze