20 000 USD na Bitcoinie może się jeszcze przydarzyć –recesja w USA pod znakiem zapytania

Kurs Bitcoina na poziomie 20 000 USD może powrócić – bezrobocie w USA osiągnęło najniższy poziom od 54 lat

Może się jeszcze zdarzyć, że chętni na kupno Bitcoinów mogą mieć swoją szansę „załadować się” po kursie poniżej 22 000 USD. Mówi analityk, na podstawie podanych ostatnio danych o rekordowym spadku poziomu bezrobocia w USA. Recesja w USA nie jest już taka oczywista i spadek wartości dolara na razie został zatrzymany. Cena Bitcoina spadła przed otwarciem Wall Street 3 lutego, gdy pojawiły się nowe dane gospodarcze ze Stanów Zjednoczonych.

Recesją w USA już nie taka pewna

Dane z Cointelegraph Markets Pro i TradingView pokazują, że para BTC/USD w piątek skupiła się na obronie okrągłego poziomu na wysokości 23 000 USD.

Para zareagowała negatywnie na dane o bezrobociu w USA za styczeń, które przekroczyły oczekiwania tak znacznie, że wprawiła w zdumienie wielu komentatorów rynku. Ogólna liczba bezrobotnych spadła do najniższego poziomu od 1969 roku.

Dane o zatrudnieniu poza rolnictwem (NFP) również wypadły lepiej, podczas gdy średnie zarobki godzinowe były zgodne z prognozowanym wzrostem o 0,3%.

„Jest to OGROMNE uderzenie w NFP” — napisał na Twitterze popularny analityk Tedtalksmacro.

NFP – Nonfarm payroll employment – zatrudnienie poza rolnictwem to skompilowana nazwa firm towarowych, budowlanych i produkcyjnych w USA. Nie obejmuje pracowników rolnych, pracowników prywatnych gospodarstw domowych ani pracowników organizacji non-profit.

Jest to wpływowy wskaźnik statystyczny i ekonomiczny publikowany co miesiąc przez Departament Pracy Stanów Zjednoczonych jako część kompleksowego raportu o stanie rynku pracy.

Wracając do prognoz z poprzedniego dnia, Tedtalksmacro dostrzegł potencjalną okazję do zwiększenia ekspozycji na Bitcoin, biorąc pod uwagę ostatni spadek, który, jak powiedział, może doprowadzić BTC/USD aż do 20 000 USD.

„Potencjalna okazja do ponownego kupna Bitcoina poniżej 22000 USD” – dodał w kolejnym tweecie.

Korekcyjne podejście do ceny Bitcoina wynika z sugestii, że silniejszy niż prognozowano rynek pracy pozwala Rezerwie Federalnej na utrzymanie bardziej rygorystycznych, mniej płynnych warunków monetarnych przez dłuższy okres czasu.

„Gospodarka USA pogrąża się w recesji? Cóż, pomyśl nad tym jeszcze raz. Przynajmniej nie w najbliższym czasie” – kontynuował ekonomista i analityk Jan Wüstenfeld.

Przeczytaj także : Dolar amerykański traci na atrakcyjności jako „bezpieczna waluta ostatniej szansy” – PIMCO

Bitcoin przy poziomie 25 000 USD jest teraz mocno obciążony

Jak donosi Cointelegraph, Fed podniósł w tym tygodniu stopy procentowe o 0,25%, zgodnie z prawie wszystkimi oczekiwaniami, podczas gdy przewodniczący Jerome Powell wywołał podekscytowanie, używając terminu „denflacja” w towarzyszących komentarzach.

W ten sposób BTC/USD wzrósł powyżej 24 000 USD po raz drugi w ciągu tylu dni, a uczestnicy rynku wciąż mają nadzieję na podróż do 25 000 USD przed bardziej znaczącym spadkiem.

„BTC odnotowało czyste wybicie powyżej linii trendu spadkowego w skali makro + test wsteczny”, stwierdził Game of Trades, źródło badań inwestycyjnych.

Popularny trader Crypto Tony przyznał jednak, że cel ten może się już nie zmaterializować.

„25 000 $ to mój główny cel, ale widzę teraz, że wielu ludzi czeka na ten poziomo i może być tam zbyt tłoczno”, napisał w części świeżej aktualizacji tego dnia.

Może Cię zainteresuje :

Komentarze