100 tys. $ na rozwój Bitcoina | Kto komu przyznał grant?

Square Crypto, oddział firmy zajmującej się płatnościami mobilnymi, która koncentruje się wyłącznie na Bitcoin, właśnie ogłosił swoją pierwszą dotację na rozwój Bitcoina jako waluty codziennego użytku. Firma przekazuje Fundacji BTCPay 100 000 $, aby przyspieszyć jej rozwój w zakresie oprogramowania typu open source, poprawiającego bezpieczeństwo i skalowalność Bitcoin.

Jack Dorsey, prezes Twittera i Square, zaprezentował Square Crypto na początku tego roku jako inicjatywę skoncentrowaną na Bitcoin. Pierwszy grant na produkt fundacji BTCPay Server ma być dopiero jednym z wielu dla deweloperów Bitcoin:

https://twitter.com/BtcpayServer/status/1172893817395134467

Ale jak to? 100 tys. $ na rozwój Bitcoina dla… konkurencji?

BTCPay reprezentuje wszystko, co kochamy w open sourcowych projektach opartych o Bitcoin. Stanowi przykład ideałów naszej społeczności i promuje adopcję, pozwalając akceptantom honorować bitcoiny, kontrolować ich klucze prywatne i samodzielnie weryfikować monety. Tworzy również potężne aplikacje dla bitcoin w świecie rzeczywistym, bez poświęcania user experience oraz bez konieczności udziału zaufanych stron trzecich.

źródło: tutaj

W oświadczeniu czytamy dalej:

Każdy korzysta z open source […]. Wraz ze wzrostem wszechobecności bitcoina istniejące firmy płatnicze muszą dokonać wyboru: dostosować się lub zostać w tyle. Square dotarł tam, gdzie jest dostosowując się do zmian.

To nie jest inwestycja w konkurenta, to inwestycja w przyszłość pieniędzy – coś, w co Square oczywiście ma udział.

BTCPay normalizuje myślenie o tym, co to znaczy, że waluta jest suwerenna, jednocześnie wypełniając lukę UX, która w przeszłości powstrzymywała projekty open source od masowej adopcji.

źródło: tutaj

Niezahamowany rozwój

Działanie Square Crypto stanowi wsparcie jednej z najbardziej znanych marek technologicznych – Square, developera aplikacji Cash.

Dorsey podkreślił niedawno fakt, jak szybko firma się rozwija:

Ekosystem aplikacji Cash nadal przekracza nasze oczekiwania. W ciągu zaledwie trzech lat przychody z aplikacji Cash App osiągnęły zasadniczo od 0 do 135 milionów $, z wyłączeniem Bitcoin. Kochamy Cię, Bitcoin. W czerwcu zauważyliśmy, że 3,5 miliona klientów korzysta z karty Cash Card, zwykle używając jej do wielokrotnego zakupu w tygodniu.

Według tego raportu zysków, Bitcoin stanowił mniej więcej połowę łącznych przychodów Cash App w wysokości 260 milionów $w drugim kwartale 2019 r. Wartość sprzedaży z udziałem BTC wyniosła 125 milionów $, prawie dwukrotnie więcej niż w rekordowym pierwszym kwartale.

Jaka jest Wasza opinia odnośnie rozwoju Square? Zapraszamy do dyskusji.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze