100 000$ w ETH za wirtualny bolid F1 | Szaleństwo czy znak naszych czasów?

Nowa gra F1 Delta Time to wydawnictwo udostępnione oficjalnie przez blockchain, które posiada pierwiastek kolekcjonerski. Niedawno ktoś kupił wirtualny bolid do tej właśnie gry za równowartość, bagatela, 100 000$ w ETH. Bolid jest naprawdę świetny i z pewnością zapewni szczęśliwemu nabywcy znaczącą przewagę w grze.

Wirtualny bolid za Ether

Sprzedaż miała miejsce na Wrapped Ether na zasadzie aukcji. Ostatnia sprzedaż zakończyła się na poziomie 415,9 ETH – prawie 110 000 dolarów licząc po aktualnych cenach. Sprzedany samochód jest jedyny w swoim rodzaju. Taka aukcja to niewątpliwie znak czasu, który potwierdza, że są na tym świecie ludzie, którzy są gotowi zapłacić duże pieniądze za wirtualną własność cyfrową.

źródło: tutaj

Po co to komu?

Co blockchain wnosi ciekawego do branży gier? To niewymienialne tokeny, które dają graczom prawdziwy udział w wartości łańcucha jako całości. Tworzą się dzięki temu swoiste rynki a czas, który ludzie spędzają na graniu, okazuje się mieć związaną z tym wartość. Osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z grą, mogą chcieć wydawać więcej na lepszy equipment od tych, którzy odchodzą już od grania w dany tytuł.

Aukcja, do której się odnosimy jest jednym z bardziej ekstremalnych przykładów ostatnich czasów. Niewielu ludzi chce wydawać ponad 100 dolarów, a co dopiero ponad 100 000 dolarów na gry wideo. Gra musi mieć dla kupującego jakiś szerszy kontekst, który może prowadzić do chęci lub nadziei na odzyskanie tych środków w grze.

Istnieją różne rodzaje scenariuszy, w których ktoś mógł kupić ten przedmiot. Jeśli samochody F1 nadal będą osiągać tak wysokie ceny, inne marki z pewnością również zainteresują się taką formą sprzedaży i promocji. To nie jedyny, rzecz jasna, przypadek użycia. Niejakie MLB współpracuje z firmą zajmującą się cyfrowymi kolekcjami, aby zaoferować rodzaj systemu zbierania kart baseballowych opartych o blockchain.

Wyjątkowo świetlana przyszłość

Nie ulega wątpliwości, że blockchain posiada wiele zastosowań w branży rozrywkowej.  Jeśli na przykład będzie użyty do uzyskania dostępu do takich systemów, jak Netflix, moglibyśmy odsprzedać swoje pakiety, gdy już nam się znudzą. Można nawet zbudować systemy do podnajmu takich rzeczy. Netflix i inni dostawcy mogą współpracować z wieloma mniejszymi dostawcami, którzy zapewniają unikalne potrzeby swoich klientów.

Cyfrowa własność jako znak naszych czasów

Cyfrowa własność jest tylko jednym z aspektów blokchainizacji, z którymi przychodzące pokolenia prawdopodobnie będą stykać się regularnie. Poza tym niektóre firmy pracują nad umieszczeniem prawdziwych aktywów w blockchain. Nowa fala możliwości inwestycyjnych z pewnością zostanie udostępniona w przyszłości. Mogą pojawić się nowe rodzaje transakcji majątkowych. Na przykład grupa inwestorów może zainwestować w nieruchomości przynoszące dochód na różnych poziomach i automatycznie wypłacać zyski przez smart kontrakt.

Zainteresowanie na tym poziomie dotyczy wielu zdecentralizowanych aplikacji opartych między innymi na Ethereum. Dlatego też uznałem, że jest to warte opublikowania. Jeśli ludzie gotowi są już teraz wydać takie pieniądze za wirtualny bolid F1 do gry, to czego możemy spodziewać się w przyszłości? Jedno jest pewne. Własność cyfrowa ma sens i wiele ciekawych, potencjalnych zastosowań. Czekamy na więcej!

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze