10 milionów dofinansowania dla protokołu Ardana

2 800

Prace nad stablecoinem na sieci Cardano będą mogły przyśpieszyć dzięki dofinansowaniu w wysokości dziesięciu milionów dolarów.

Pieniądze udało się zebrać w ostatniej rundzie finansowania, co pokazuje duże zainteresowanie tym projektem wśród inwestorów.

Inwestorzy są zainteresowani Cardano (ADA)

Projekt Ardana to cały ekosystem związany ze stablecoinami, który jest opracowywany na sieci Cardano. Co ciekawe nie jest to jedyny stablecoin, jaki w niedalekiej przyszłości może się pojawić na tej sieci (więcej informacji znajdziesz w artykule: dzięki współpracy Cardano i Coti powstanie nowy stablecoin DeFi).

Ostatnia runda finansowania projektu Ardana pozwoliła pozyskać aż dziesięć milionów dolarów od inwestorów, którym przewodziły Three Arrows Capital i Ascensive Assets.

CEO stablecoina Ardana na temat dofinansowania

Ryan Matovu, który jest jednym ze współzałożycieli projektu Ardana i zarazem CEO firmy podsumował transakcję w następujący sposób: pierwszy kompletny ekosystem stablecoin (all-in-one) zbudowany na Cardano pozwoli użytkownikom zyskać łatwy dostęp do płynności, co często stanowi problem w przypadku konkurencyjnych rozwiązań DeFi. Możemy wykorzystać szybkość, skalowalność oraz bezpieczeństwo Cardano, aby zaoferować zdecentralizowane finanse działające dla wszystkich. Niedługo będziemy mogli ułatwić wymianę walut on-chain.

„As the first all-in-one stablecoin ecosystem built on Cardano, 

our platform provides users with convenient access to liquidity,

an ever-present concern in the hyper-competitive DeFi world.

We are also able to leverage Cardano’s speed, scalability and security

to offer a decentralized financial solution that works for everyone,

and soon we’ll even be facilitating foreign exchange on-chain”.

Co oferuje protokół Ardana?

Dzięki temu, że projekt rozwijany jest na sieci Cardano, użytkownicy nie będą musieli się obawiać wysokich opłat. Każdy z nich będzie mógł odbierać, wysyłać i przechowywać swoje stablecoiny dUSD, których kurs ma idealnie odpowiadać USD. Dostępna będzie również opcja pożyczania dUSD i dostarczania płynności w celu zarabiania na pożyczkach innych osób.

Do końca roku twórcy chcą również wystartować ze sprzedażą tokenów DANA, które będą związane z protokołem Ardana.

Komentarze