Novogratz stracił na Lunie ale trzyma się dzielnie

Novogratz mówi, że jego tatuaż LUNA jest stałym przypomnieniem, że inwestowanie „wymaga pokory”.

Mike Novogratz pomimo niedawnego upokorzenia i straty milionów $ przez upadek Terra mówi, że z branży „nie odejdzie” a kryptowaluty będą się dalej rozwijać.

Mike Novogratz, miliarder założyciel firmy Galaxy Digital zajmującej się zarządzaniem kryptowalutami, powiedział swoim zwolennikom, że jego tatuaż inspirowany Terra- (LUNA) będzie służył jako przypomnienie, by zachować pokorę w świecie inwestycji venture capital.

Po skutkach niedawnego krachu LUNA/TerraUSD Novogratz napisał w środę list otwarty, w którym powiedział swoim zwolennikom, że:

Mój tatuaż będzie stałym przypomnieniem, że inwestowanie w przedsięwzięcia wymaga pokory”.

To było 5 stycznia, kiedy Novogratz po raz pierwszy pokazał swój tatuaż z motywem wilka swoim Twitterze z 461 000 obserwujących, entuzjastycznie demonstrując poparcie dla ekosystemu Terra.

TerraUSD (UST) stablecoin Terra, który opierał się na algorytmie utrzymującym powiązanie do dolara amerykańskiego, załamał się w zeszłym tygodniu, powodując, że cena tokena LUNA z 60 USD za token do 0 USD w mniej niż 72 godziny. Upadek wymazał około 40 miliardów dolarów z ekosystemu kryptowalut.

„Upadek podkopał zaufanie do kryptowalut i DeFi”, powiedział Novogratz w liście, „kiedy pieniądze są tracone w tak nagły sposób, ludzie chcą odpowiedzi”.

Powiedział, że pomimo „rozdzierającego serca” pandemonium rynkowego w zeszłym tygodniu, branża kryptowalut wygląda na silniejszą niż kiedykolwiek i nie zniknie w najbliższym czasie.

„Nie oznacza to, że rynek kryptowalut spadnie i powróci do góry. Będzie to wymagało restrukturyzacji, cyklu wykupu, konsolidacji i odnowienia zaufania do kryptowalut”.

Wyjaśnił, że Galaxy Digital zainwestował w LUNA w IV kwartale 2020 r., korzystając z kapitału bilansowego i wyjaśnił, że jego firma nigdy nie korzystała z UST:

„Początkowa teza naszego zespołu dotycząca inwestowania w LUNA koncentrowała się wokół ekspansji natywnych systemów płatności blockchain”.

Zgodnie z aktualizacją Galaxy Digital opublikowaną 13 maja, firma spodziewa się po 11 maja straty w całkowitym dochodzie netto w wysokości 300 milionów dolarów, co spowoduje wzrost kapitału partnerów do 2,2 miliarda dolarów — 12% spadek od 31 marca.

Pantera Capital, jeden z pierwotnych inwestorów Terraform Labs, ujawnił w czwartek, że spieniężył około 80% swojej inwestycji LUNA na długo przed upadkiem TerraUSD.

Według partnera Pantery, Paula Veradittakita, firmie udało się zamienić 1,7 miliona dolarów na około 170 milionów dolarów.

To nie tylko Novogratz — tatuaże o tematyce kryptograficznej znacznie zyskały na popularności, a wyszukiwania Google związane z kryptowalutami wzrosły o 222% w 2021 roku. Według danych Crypto Head, ponad 900 osób na całym świecie posiada na swoim ciele tatuaże z Bitcoinem ( BTC) „B”, podczas gdy posiadacze tatuaży Dogecoin (DOGE) i Ether (ETH) stale rosną.

Novogratz trzyma się dzielnie i ciekawe czy zamierza głębiej badać sprawę upadku UST i Luny oraz ewentualnie wszczynać jakieś postępowania przeciw twórcom kryptowaluty.

Zdecydowanie na szacunek zasługuje fakt, uznania swojej porażki – bo pieniądze są stracone bezpowrotnie – i próba wyciągania wniosków na przyszłość. Nauka, która kosztowała wiele milionów USD przy tak profesjonalnej postawie powinna się okazać niezwykle zyskowna w przyszłości. To jest to – „co nas nie zabije to nas wzmocni.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx