Bitcoin notowany poniżej 30 000 USD a LUNA zyskuje 600%

Bitcoin jest dzisiaj notowany poniżej 30 000 USD a LUNA zyskuje 600% podczas „szalonej zmienności” notowań.

Nie wszystkie giełdy przestały notować token Luny. Bitfinex nadal prowadzi handel na tej kryptowalucie a apetyt inwestorów na ryzyko wydaje się niczym nie zachwiany co widać na spekulacjach wokół LUNY, której kurs znów szaleje.

Bitcoin (BTC) nie zdołał pokonać poziomu 30 000 USD a inwestorzy czekali na stosunkowo stabilny weekend.

Zakupy na Bitfinex nabierają pędu

Kurs BTC na okrągłym poziomie 30 000 $ był niedawno wsparciem a teraz jest poważnym oporemw krótkim terminie czasu.

BTC osiągnął niewiele ponad 31 000 $ przed powrotem poniżej 30 000$, podczas gdy końcówce tradycyjnego tygodnia handlu towarzyszyły nowe ostrzeżenia o nowych danych makro, które mają zostać opublikowane.

Nie wszyscy trzymali się z boku, gdy opadł kurz po krachu. Na giełdzie Bitfinex, chętnie zawierano długie pozycje z dźwignią, osiągając rekordowe wartości.

„Minął kolejny dzień, a inwestorzy na Bitfinexie wciąż nakręcają się, jakby ktoś miał broń przy głowie” – zareagował komentator Johal Miles wraz z wykresem pokazującym trend.

Plany Terra wywołują szaleńcze ruchy LUNY

Niemniej jednak największa uwaga skupiła się na tokenie LUNA Terra firmy Terra.

Po utracie praktycznie całej swojej wartości w ciągu tygodnia, LUNA odnotowała odbicie, które było niewielkie w porównaniu z jej rekordowymi szczytami powyżej 100 USD, ale niezwykle lukratywne dla krótkoterminowych traderów.

Pomimo tego, że podaż wzrosła do 6,9 biliona tokenów, LUNA zyskała następnie 100-krotność ceny minimalnej po wiadomości, że twórca Terra planuje „ożywić” swój ekosystem.

W obliczu akcji cenowej wielu z nich nie wierzyło.

„Zmienność na LUNIE jest absolutnie szalona” – skomentował współpracownik Cointelegraph, Michaël van de Poppe, dodając, że jest to „świetny weekend na odrobinę skalpingu”.

Handel na największej giełdzie Binance został wstrzymany, LUNA/USD pozostała jednak wysoce ryzykownym dodatkiem do portfela, z cenami zmieniającymi się szalenie z minuty na minutę.

Ci, którzy kupowali w większości przypadków w ciągu tygodnia, mieli z kolei niemal całkowite straty na swoich pozycjach.

W momencie pisania tego tekstu cena LUNA/USD na Bitfinexie wynosiła 0,027 USD, co oznaczało wzrost do 0,034 USD wcześniej tego dnia — 593% powyżej tygodniowych minimów, które wynosiły 0,0049 USD.

Jest takie stare powiedzenie giełdowe „Nawet zdechły koń się odbije, jeśli zrzuci się go z dachu Empire State Building . I tak jest na Lunie. Spekulantów lubiących ryzyko jest zawsze dostatecznie dużo na tyle, żeby potwierdzać prawdziwość powiedzenia niemal za każdym kiedy nadarzy się okazja. Takie zachowanie nie ma nic wspólnego z rozsądkiem bo nigdy nie wiadomo gdzie jest dno. Najczęściej w takie tematy wchodzą „spółdzielnie”. Samodzielne ruchy jeśli okażą się skuteczne wskazują tylko na szczęście a nie na profesjonalizm. Może jednak wrzucić 100 $ na „zdechłego konia” czemu nie 🙂 kurs BTC na razie przeszkadzać nie powinien 🙂

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx