Do Kwon chce odrodzenia Terry

Do Kwon proponuje odrodzenie Terra i przedstawia plan redystrybucji tokenów.

Po dwóch dniach ciszy założyciel Terra przedstawił nową propozycję zarządzania, aby utrzymać społeczność przy życiu i wynagrodzić straty posiadaczom tokenów.

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, przedstawił propozycję zachowania ekosystemu Terra po historycznej depegacji jego algorytmicznego stablecoina, UST i wynikającej z niego spirali śmierci, która pogrążyła tokeny Terra (LUNA) praktycznie do zera.

W piątkowym poście na forum badawczym Terra Kwon powiedział:

„Społeczność Terra musi odtworzyć łańcuch, aby zachować społeczność i ekosystem deweloperów”.

Jego propozycja, która była odpowiedzią na grupy walidatorów omawiające możliwość rozwidlenia sieci Terra, obejmuje rekompensatę dla posiadaczy UST i LUNA, którzy nie byli w stanie lub nie chcieli sprzedać swoich udziałów podczas załamania cen w tym tygodniu.

Kwon zaproponował, aby walidatorzy zresetowali własność sieci do 1 miliarda tokenów dystrybuowanych wśród posiadaczy LUNA i UST, a także do puli społeczności w celu finansowania przyszłego rozwoju. W szczególności 40% nowo dystrybuowanych tokenów miało by trafić do posiadaczy LUNA, którzy byli posiadaczami przed krachem, 40% trafiłoby do posiadaczy UST proporcjonalnie w momencie modernizacji nowej sieci, 10% zostało by przydzielonych posiadaczom LUNA, którzy byli posiadaczami tuż przed wstrzymaniem działalności sieci, a pozostałe 10% ma trafić do puli rozwojowej.

Odnośnie UST, który miał być powiązany z dolarem amerykańskim, Kwon powiedział, że prawdopodobnie nie będzie to miało znaczenia, biorąc pod uwagę masowe wydarzenia płynnościowe w ekosystemie Terra w tym tygodniu. Innymi słowy, zaufanie do modelu stablecoin zostało trwale osłabione.

Wyjaśnił:

„Nawet jeśli kurs miałby w końcu powrócić po kapitulacji ostatnich kupujących i sprzedających, posiadacze Luny zostali tak poważnie zlikwidowani i rozwodnieni, że zabraknie nam ekosystemu do odbudowy projektu z popiołów”.

Według CoinMarketCap, w szczytowym momencie na początku kwietnia kapitalizacja rynkowa LUNY wynosiła ponad 41 miliardów dolarów. Wartość UST Terra, którego nie można już nazywać stablecoinem, osiągnęła szczyt prawie 19 miliardów dolarów. Po utracie powiązania z dolarem, UST spadł w piątek do poziomu około 0,13 USD.

Chociaż nie ma sposobu na pełne przywrócenie wartości blockchain, Kwon powiedział, że plan redystrybucji musi rekompensować właścicielom sieci oraz „lojalnym członkom społeczności i budowniczym”.

Propozycja Kwona została złożona mniej więcej dwa dni po tym, jak opublikował on plan ratowania kursu dolara UST, który obejmował zwiększenie puli specjalnych praw ciągnienia i rozszerzenie zdolności bicia monet w protokole. Plan nie zyskał przychylności społeczności tak zwanych „LUNAtics”, ponieważ cena LUNA i jej siostrzanego tokena nadal gwałtownie spadała.

Tak jak opisywałem wcześniej pomysłodawca i właściciel projektu po Do Kwon po spowodowaniu ogromnej szkody wielu inwestorom oraz całemu rynkowi udaje, że nic się nie stało i namawia do odbudowy swojego projektu. Nawet wymyślił sposoby rekompensat dla tych którzy stracili pieniądze ufając w proponowane przez Do Kwona rozwiązania. Majstersztyk. Mam nadzieję, że temu pomysłodawcy wspaniałych rozwiązań nikt już nie uwierzy.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x