Warren Buffett sypnął groszem przed świętami
Popularny miliarder Warren Buffett zwykle jest bohaterem medialnym, gdy robi się głośno o jego nowych inwestycjach. Sporo szumu wywołują też jego prognozy i tezy, które nie wszystkim przypadają do gustu. Szczególnie podpadł branży kryptowalut, która wypomina mu chociażby jego twierdzenia mówiące o tym, że Bitcoin to „hazardowy token, który sam w sobie nie przedstawia żadnej wartości”. Tym razem okazja, by o nim wspomnieć wiąże się przekazaniem przez miliardera 870 mln USD. Kto otrzymał wsparcie i w jakim celu?
Warren Buffett przekazał 870 mln USD organizacjom charytatywnym
Znany miliarder Warren Buffett przed Świętem Dziękczynienia przekazał około 870 mln USD. Obdarowane zostały cztery rodzinne fundacje. Tym samym kontynuował tradycję dzielenia się częścią swojego majątku, który szacowany jest na około 120 mld USD. Co ciekawe darowizny mają formę akcji. Jak poinformował konglomerat Berkshire Hathaway, 1,5 miliona akcji trafi do Fundacji Susan Thompson Buffett. Nazwa nie jest przypadkowa i nawiązuje od imienia i nazwiska żony miliardera. Kolejne 900 000 akcji zostanie równo rozdzielonych pomiędzy trzy organizacje charytatywne prowadzone przez dzieci Warrena Buffetta (Howarda, Susan i Petera).
Z kolei sam Buffett Buffett powiedział, że darowizny to podtrzymanie dotychczasowej tradycji. Dodał również, że spełnił zobowiązania, które uzupełniają niektóre zobowiązania złożone przeze mnie w 2006 roku i które będę kontynuować aż do mojej śmierci.
Zobacz też: Warren Buffett przegrywa z Jeffem Bezosem i… Taylor Swift. Miliarder ma powody do zmartwień?
Co miliarder zrobi ze swoim majątkiem?
Buffett wystosował list do akcjonariuszy, w którym obiecał, że ponad 99% jego majątku zostanie przeznaczone na cele charytatywne. Wykonawcami testamentu mają być jego dzieci. Jak przekonuje, zarówno on, jak i jego dzieci zgodnie sądzą, że bogactwo dynastyczne, choć legalne i powszechne w dużej części świata, w tym w Stanach Zjednoczonych, nie jest pożądane.
W piśmie do akcjonariuszy napisał również, że zaletą Berkshire jest to, że zostało zbudowane z myślą o trwałości. Miliarder, pomimo sędziwego wieku, pozostaje głównym dowodzącym konglomeratu, który radzi sobie całkiem nieźle. Berkshire Hathaway ogłosiło niedawno wzrost zysków operacyjnych w trzecim kwartale i rekordowy poziom środków pieniężnych na poziomie 157 mld USD.
Może Cię zainteresować: