Warren Buffett przegrywa z Jeffem Bezosem i… Taylor Swift. Miliarder ma powody do zmartwień?

Warren Buffett obiektywnie jest w czołówce największych inwestorów w historii. Jednak okazuje się, że społeczeństwo, a konkretnie młodsze pokolenia, niekoniecznie odbiera go jako człowieka, który odniósł finansowy sukces. Najnowsze badania, przeprowadzone wśród studentów zaliczanych do pokolenia Z, pokazują, że w tego typu rankignach Buffet nie jest w ścisłej czołówce. Przegrywa nawet z gwiazdą pop Taylor Swift.

Warren Buffett synonimem sukcesu? Niekoniecznie

Bussines Insider zaprezentował interesujące wyniki badań, które przeprowadziło Morning Brew oraz Generation Lab na studentach w USA. Przedstawiciele tzw. pokolenia Z zostali zapytani o to, które ze wskazanych osób najbardziej kojarzą im się z finansowym sukcesem. Jak przedstawiają się wyniki? Pierwsza trójka nie jest szczególnie zaskakująca. Ewentualnie kolejność na podium. Na pierwszym miejscu znalazł się założyciel firmy Microsoft Bill Gates. Drugie miejsce przypadło właścicielowi Amazona. Ostatnie miejsce na pudle zajął Elon Musk, kojarzony głównie jako CEO Tesli i nabywca Twittera, którego przemianował na „X”.

Dopiero na piątym miejscu znalazł się jeden z czołowych inwestorów Warren Buffett. Sama pozycja właściciela Berkshire Hathaway nie jest najgorsza. To co przykuło uwagę badaczy, to fakt, że Buffett przegrał z gwiazdą pop Taylor Swift. Generalnie główny wniosek jaki płynie z tego badania jest taki, że pokolenie Z dostrzega, że sukces finansowy można odnieść również w innych branżach niż finansowa.

Zobacz też: Warren Buffett triumfuje. Berkshire Hathaway z nowym rekordem

Wyrocznia z Omaha ma się całkiem dobrze

Takie badania to raczej ciekawostka i można ją traktować z przymrużeniem oka. Ostatnie wyniki kwartalne Berkshire Hathaway pod wodzą Buffeta było bardzo dobre. Najnowsze dane pokazują, że konglomerat odnotował 40% wzrost zysków operacyjnych. Co więcej, zasoby gotówki tego podmiotu sięgnęły rekordowych 157 mld USD. To wynik lepszy aż o 8 mld USD od poprzedniego rekordu.

Po zaprezentowaniu ostatnich wyników Berkshire Hathaway, szczególną uwagę zwrócono na wyniki firmy ubezpieczeniowej Geico. Podmiot zwanym „ulubionym dzieckiem Buffetta” zanotował kolejny kwartał „na plusie”. Geico z tytułu ubezpieczeń zyskał w poprzednim kwartale 1,1 mld USD. Nie wszystkie podmioty wchodzące w skład konglomeratu osiągnęły tak spektakularny sukces, ale generalnie sytuacja dla Buffetta jest korzystna. Zatem przytoczono badania popularności nie raczej nie szczególnie zmartwią miliardera.

Może Cię zainteresować:

Komentarze