Warren Buffett triumfuje. Berkshire Hathaway z nowym rekordem

Warren Buffet po ogłoszeniu ostatnich wyników swoich przedsiębiorstw ma sporo powodów do radości. Z Z najnowszych danych wynika, że Berkshire Hathaway odnotowało 40% wzrost zysków operacyjnych, a zasoby gotówki tego podmiotu urosły do rekordowych 157 miliardów USD. Kolejny kwartał z zyskiem ma za sobą również firma ubezpieczeniowa Geico, która należy do miliardera.

Warren Buffett na plusie. Wyniki robią wrażenie

Zyski operacyjne Berkshire Hathaway wyniosły w zeszłym kwartale 10,761 miliarda dolarów. To o 40,6% więcej niż 7,651 miliarda dolarów. Na ten sukces złożył się liczne podmioty podlegające konglomeratowi działające w takich branżach jak ubezpieczenia, koleje i przedsiębiorstwa użyteczności publicznej. Ponadto z raportów podsumowujących wynika, że na koniec września Berkshire posiadało rekordowy poziom środków pieniężnych. Konglomerat posiadał 157,2 miliarda dolarów. Poprzedni najwyższy poziom w historii jaki odnotowano to 149,2 miliarda dolarów w trzecim kwartale 2021 roku. Tym samy Berkshire pobiło swój dotychczasowy rekord pod tym względem.

Jak oceniają eksperci Warren Buffett wykorzystuje rosnącą rentowność obligacji, skupując krótkoterminowe bony skarbowe oprocentowane co najmniej 5%. Szacuje się, że na koniec trzeciego kwartału Berkshire Hathaway posiadał inwestycje tego typu o łącznej wartości 126,4 miliardów dolarów. Dla porównania, na koniec ubiegłego roku było to około 93 miliardów dolarów.

Zobacz też: Elon Musk i Warren Buffett zgodni w jednej kwestii. Czy ich przypuszczenia się sprawdzą?

„Ulubione dziecko Buffetta” również w formie

Analitycy zwracają również uwagę na dobre wynika firmy ubezpieczeniowej Geico, która również należy do miliardera z Omaha. Firma zwana „ulubionym dzieckiem Buffetta” odnotowało kolejny zyskowny kwartał. Zyski Geico z tytułu ubezpieczeń wyniosły w tym okresie 1,1 miliarda dolarów.

Chociaż Berkshire Hathaway odnotowało znaczny wzrost zysków operacyjnych. Jednak konglomerat zwraca uwagę, że ostatnie wydarzenia globalne, takie jak pandemia, konflikty zbrojne i napięcia geopolotyczne zbrojne mają negatywny wpływ gospodarkę. W oświadczeniu Berkshire ocenia, że te wydarzenia wciąż mają negatywny wpływ na całą gospodarkę, a jej odbudowa jest utrudniona.

W różnym stopniu na naszą działalność operacyjną wpływają działania rządu i sektora prywatnego, mające na celu złagodzenie niekorzystnych skutków gospodarczych wirusa Covid-19 i jego odmian, a także rozwój konfliktów geopolitycznych, zakłócenia w łańcuchu dostaw i działania rządów mające na celu spowolnienie inflacji. W tej chwili nie można racjonalnie oszacować skutków ekonomicznych tych wydarzeń w dłuższej perspektywie.

Może Cię zainteresować:

Komentarze