Najlepszy sposób na zyski z BTC? | Binance Research zna odpowiedź

Według ostatniego badania Binance Research, jest jeden sposób postępowania, który daje historycznie największe szanse na zyski z BTC. Zobaczcie jaki.

Binance Research opublikował statystyki, w których wykazuje, co pozostaje realną, jeśli nie najlepszą, strategią na obecnym rynku kryptowalut. Binance zwraca uwagę, że duże ruchy rynkowe bitcoina wydają się mieć miejsce jedynie tylko przez kilka krótkich dni, te zaś łatwo przeoczyć.

Trzymać czy obracać? Najlepsza strategia na zyski z BTC wg Binance Research

Jak informowaliśmy Was wcześniej, bitcoin generuje większość swojej rocznej wydajności w ciągu zaledwie dziesięciu dni w roku. Po usunięciu 10 pierwszych dni zysków każdego roku od 2013 r., bitcoin faktycznie spadłby -25%. Tak więc najważniejsze momenty w historii Bitcoina dzieją się w mgnieniu oka w porównaniu do reszty roku kalendarzowego.

Przegapienie tych dwucyfrowych wzrostów może być bolesne biorąc pod uwagę fakt, że tak trudno je przewidzieć. Właśnie dlatego Binance Research sugeruje, na podstawie tych liczb, że najlepszą strategią na zyski z BTC jest HODL.

Warto również przypomnieć, że wg badań Bitcoin Economics, dotychczasowy czas potrzebny na uzyskanie 100% pewności zysku z inwestycji w bitcoina to aż 1335 dni:

Pamiątka z 2017 roku

Są oczywiście tacy, którzy absolutnie nie zgadzają się z takim podejściem. Zakładając, że hodlujemy BTC od grudnia 2017 r., nadal straciłby ponad 50%. Jak zauważa jeden użytkownik, znacznie lepiej było sprzedawać w styczniu 2018 r. niż znieść miesięczny spadek o -65%. To wszystko prawda. Trzeba jednak pamiętać o innych badaniach, ponieważ był to zdecydowanie zły moment na zakup. Pamiętacie ten wpis?

Joe007 (@ J0E007) odpowiedział Binance, stwierdzając, że „HODLing to fajny mem, ale nie do końca racjonalna strategia zachowania wartości”.

Takie obawy wydają się być jak najbardziej uzasadnione. HODLing nie oznacza jednak, że należy się związać ze swoimi cyfrowymi monetami na całe życie. Zamiast tego oznacza po prostu swego rodzaju opanowanie i powściągliwość, by nie sprzedawać w chwilach niewielkiego pogorszenia koniunktury. Strategia HODL działa również najlepiej, gdy zaczyna się w inteligentnym punkcie wejścia. Na przykład HODLing od stycznia 2019 r. byłby niewątpliwie sprytnym posunięciem.

W ostatnim czasie HODL nie ma dobrej prasy. Wiele osób sparzyło się kupując na górce w 2017 r. Pamiętajmy, że jesteśmy na początku nowego cyklu rynkowego. W tych czasach, wg Binance Research, strategia HODL najlepiej się opłaca.

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Zapraszamy do dyskusji.

źródło grafiki tytułowej: tutaj

Komentarze