Ile trzeba czekać na zysk z bitcoina? I jak przetrwać ten czas?

Zgodnie z analizą BitcoinEconomics, dotychczasowy okres potrzebny na uzyskanie 100% pewności zysku z inwestycji w bitcoina to aż 1335 dni. Koreluje to z czteroletnim okresem cykli halvingu. Zysk z bitcoina, mimo wszystko, przysługuje tylko cierpliwym.

Gra nerwów

Zarabianie na bitcoinie to w dużej mierze kwestia oczekiwania. Według przeprowadzonej przez BitcoinEconomics analizy, na 100% pewności, że zainwestowane pieniądze przyniosą nam zysk, należało czekać dotychczas czekać 3 lata i 8 miesięcy. Jest to odniesienie do bullrunu z końca 2013 roku, kiedy najpopularniejsza kryptowaluta osiągnęła cenę $1150. Jeśli zakupiłeś BTC właśnie wtedy, musiałbyś czekać 1335 dni zanim cena ponownie przebiłaby ten poziom.

Oczywiście, jeśli przegapiłbyś moment wierzchołka ceny, wtedy okres ten byłby zdecydowanie krótszy. Utrzymywanie bitcoina przez 317 dni dałoby szansę na zysk na poziomie 75%. Jeśli zdecydowałbyś się na trzymanie bitcoina przez jeden dzień – dałoby to Tobie szansę na zarobek na poziomie 50%! Warto pamiętać, że nie mówimy w przypadku powyższych o wysokości zwrotu z inwestycji, a jedynie pewności, że choćby w najmniejszym stopniu na inwestycji da się zarobić.

Bitcoinowa emerytura

W oczekiwaniu na spokojną starość, niektórzy inwestorzy decydują się na kreatywny sposób inwestowania. Na naszym własnym podwórku spotkać możemy blog Bitfilar. Jest to eksperyment, którego autor regularnie odkłada środki na przyszłą emeryturę w postaci inwestycji w kryptowaluty. Historia tego pomysłu sięga roku 2015. W tym przypadku analiza znalazła zastosowanie, i faktycznie, po okresie spadków, obecna stopa zwrotu z inwestycji przebiła już 700%, a autor Bitfilar może pochwalić się znaczącą sumą na swoim koncie emerytalnym. Wartości te, oczywiście, zmieniają się w czasie.

Bessa roku 2018

Co w tej sytuacji mogą powiedzieć inwestorzy BTC z poprzedniego szczytu? Kupno bitcoina za cenę $20 000 z perspektywy ostatniego roku wydaje się być najgorszą z możliwych inwestycji – a przynajmniej było do grudnia 2018 roku. Ostatnie pół roku dało inwstorom nadzieję na odrobienie strat. Jeśli wierzyć analizie, Ci potrzebują nadal 2 lat na zdobycie pewnego, dodatkiego zwrotu. Za bitcoina, oczywiście, trzymamy kciuki!

A Wy ile musieliście czekać na swój pierwszy zysk z kryptowalut? A może jeszcze czekacie?

Komentarze