Kraken | Szklana kula przemówiła: „Będzie zmienność, będą zyski…”

3 210

W opublikowanym wczoraj raporcie na temat zmienności, analitycy giełdy Kraken podali, że ​​wrzesień będzie dla Bitcoina (BTC) miesiącem spadków.

Najgorszy miesiąc dla bitcoina

W raporcie zwrócono uwagę na fakt, że wrzesień ​​jest najgorszym miesiącem dla bitcoina (historycznie). Średnia stopa zwrotu znajduje się na poziomie -7%. BTC spadło poniżej swoich średnich zwrotów przez większość miesięcy 2020 r. W związku z powyższym, performance bitcoina w tym miesiącu może być prawdopodobnie jeszcze gorsze niż zwykle.

Pomimo niedźwiedziej perspektywy krótkoterminowej, raport identyfikuje pewne przebłyski nadziei. W publikacji czytamy, że rekordowy udział podaży Bitcoina nie zmienił się od ponad 12 miesięcy. Kraken zauważył, że „historycznie ta dynamika zapowiadała nową hossę . ”

Zmienność a cena BTC

Raport dodaje, że Bitcoin prawdopodobnie doświadczy intensywnych wahań zmienności, co nie pozostanie bez wpływu na cenę:

„Dwanaście razy w przeszłości roczna zmienność bitcoina spadała do dna między 15% a 30%, zanim wzrosła średnio do 140% i powróciła do + 196% w ciągu 94 dni. Na koniec sierpnia minęło 38 dni od minimalnej zmienności 23% ustalonej 24 lipca, gdy zmienność wzrosła do 44%, a cena zyskała + 25%”.

„Tak więc historia wskazuje, że w nadchodzących miesiącach możemy mieć dość miejsca na większą zmienność i zyski” – czytamy w raporcie.

Kraken zauważa również, że wrzesień historycznie generował średnio najsłabszą zmienność. To z kolei sugeruje, że BTC może nie odczuć przyspieszonej zmienności co najmniej do czwartego kwartału 2020 roku.

Kryształowa kula Krakena

Kryształowa kula Krakena niekoniecznie jest niezawodnym przewodnikiem po przyszłości. Dla przykładu, analitycy tej giełdy przewidywali ostatnio nieuchronność rajdu ceny na poziomie od 50% do 200% już w okolicach 10 sierpnia. Bitcoin był wówczas w obrocie w zakresie cenowym między 11500 USD a 12000 USD. Było to zaledwie 500 USD od lokalnego szczytu, z poziomu którego ruszyło ostatnie, 20-procentowe zniesienie.

kurs BTC
kurs BTC USD od TradingView

Kraken zauważył również, że w sierpniu korelacja BTC ze złotem osiągnęła nowy rekord wszech czasów na poziomie 0,97. Niedługo potem spadła gwałtownie do 0,25.

Bitcoin wszedł także, przez zdecydowaną część sierpnia, w wysoką korelację z indeksem S&P 500. Po wyznaczeniu lokalnego szczytu 0,84, korelacja między BTC a S&P 500 spadła jednak do minus 0,02.

Od Redakcji

Bithub Flesz już na naszym kanale YouTube. Zapraszamy codziennie o 19:00 na skrót najważniejszych wydarzeń dnia z branży kryptowalut i finansów. Komentarze i rozważania na temat tego, co może przynieść kolejny dzień! Program prowadzi Bitcoin Feniks.

Zobacz najnowszy odcinek:

Niniejszy artykuł ani w całości ani w części nie stanowi „rekomendacji” w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi czy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (Ue) Nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE oraz Rozporządzenia Delegowane Komisji (Ue) 2017/565 z dnia 25 kwietnia 2016 r.uzupełniające dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/65/UE w odniesieniu do wymogów organizacyjnych i warunków prowadzenia działalności przez firmy inwestycyjne oraz pojęć zdefiniowanych na potrzeby tej dyrektywy. Zawarte w serwisie treści nie spełniają wymogów stawianych rekomendacjom w rozumieniu w/w ustawy, m.in. nie zawierają konkretnej wyceny żadnego instrumentu finansowego, nie opierają się na żadnej metodzie wyceny, a także nie określają ryzyka inwestycyjnego.

Komentarze