Jak anulować oczekującą transakcję ethereum za pomocą MetaMask?

6 020

Posiadanie oczekującej transakcji (pending) w Twoim MetaMask może być dość denerwujące. Zwykle dochodzi do tego, gdy sieć jest mocno obciążona, a opłaty gwałtownie rosną. Twoja transakcja może mieć ustawioną zbyt niską opłatę za gas, a górnicy po prostu ją zignorują, kierując swoją uwagę na inne transakcje…

Powoduje to, że utknąłeś, ponieważ dopóki problem nie zostanie rozwiązany, możesz nie mieć możliwości wysłania żadnej innej transakcji. Irytujące, prawda? W związku z tym, że w niedawno opublikowanym poradniku MetaMask temat został jedynie zasygnalizowany, a Wy prosiliście w mailach o więcej informacji, jak sobie z tym poradzić, postanowiliśmy przyjrzeć się temu zagadnieniu nieco szerzej i dokładniej…

Zbierz wszystkie potrzebne informacje

Warunek wstępny

Pierwszym krokiem jest przejście na etherscan i wklejenie hasha tx oczekującej transakcji. Możesz także wkleić swój adres ethereum, a wówczas będziesz mógł znaleźć wszystkie oczekujące transakcje.

Przykład oczekującej transakcji w etherscan
Przykład oczekującej transakcji w etherscan

Znajdź najstarszą oczekującą transakcję, kliknij ją, a następnie kliknij Click to see More ↓, aby uzyskać numer Nonce tej transakcji.

Wszystkie transakcje adresu ethereum mają liczbę nonce, która zwiększa się po każdej transakcji.

Lokalizacja informacji o Nonce, której potrzebujemy

Koncepcja anulowania oczekującej transakcji polega na tym, aby faktycznie wysłać do siebie nową transakcję z tą samą nonce, ale z wyższymi opłatami, które górnik zweryfikuje i potwierdzi. Kiedy zostanie to zrobione, poprzednia oczekująca transakcja z tą samą nonce zostanie po prostu anulowana i zapomniana przez sieć, ponieważ może istnieć tylko unikalna transakcja nonce na adres ETH.

Aby przejść do następnego etapu, potrzebujesz następujących rzeczy:

 • Twojego adres Ethereum
 • Nonce Twojej oczekującej transakcji
 • Zainstalowanego i uruchomionego MetaMask z Twoim adresem Ethereum

Jak mogę wysłać własną niestandardową transakcję?

Podstawowa konfiguracja MetaMask nie pozwala na użycie niestandardowej Nonce, ale możesz włączyć tę opcję w konfiguracji.

Włączanie niestandardowych ustawień gasu i niestandardowej nonce

 1. Kliknij ten przycisk:
 1. Przejdź do ustawień:

 • 3. Teraz kliknij Zaawansowane
 • 4. Proponuję włączyć zarówno Zaawansowaną kontrolę gazu (Advanced gas controls), jak i Dostosuj nonce transakcji (Customize Transaction nonce).

  Wysyłanie niestandardowej transakcji, aby naprawić oczekującą transakcję

  1. Gdy to zrobisz, zamknij konfigurację, a teraz kliknij przycisk „wyślij”.

  2. Wklej swój adres ETH, a następnie dodaj 10 GWEI do ceny gasu opłaty transakcyjnej, aby upewnić się, że znajdujesz się powyżej średniej ceny gasu w sieci, aby ta transakcja również nie utknęła w statusie „pending”. Pozostaw limit gazu bez zmian (21000). Kliknij przycisk Dalej.

  3. Na tym ekranie powinieneś być w stanie ustawić własny niestandardowy Nonce, jeśli włączysz go poprawnie w konfiguracji MetaMask. Zapisz nonce swojej zablokowanej oczekującej transakcji i kliknij Potwierdź (confirm).

  4. MetaMask poprosi Cię o podpisanie transakcji. Po podpisaniu transakcja zostanie wysłana, a zablokowana oczekująca transakcja powinna zostać teraz anulowana.

  5. Jeśli miałeś inną oczekującą transakcję po tej, która nadal jest zablokowana, będziesz musiał powtórzyć proces dla każdej z nich, od najstarszej do najnowszej, aż w końcu wyczyścisz cały stos oczekujących transakcji.

  źródło: link

  Może Cię zainteresować:

  Komentarze