Darmowe kryptowaluty i Bitcoin na start. 14 sposobów (+bez depozytu)

Dopiero zaczynasz swoją przygodę z kryptowalutami? Twój portfel nie pozwala Ci jednak zainwestować zbyt wiele? Czy wiesz, że możesz zdobyć darmowe kryptowaluty lub Bitcoiny na start zupełnie za darmo? W niektórych przypadkach jest to możliwe nawet bez depozytu. Czytając ten artykuł poznasz sposoby na darmowego bitcoina!

Darmowe kryptowaluty – jak można je zdobyć? Sposoby

Istnieje naprawdę sporo sposobów na zdobycie darmowych kryptowalut. Niektóre wymagają wykonania pewnych czynności (np. wpłaty środków). Inne z kolei oferują darmowy bitcoin zupełnie za darmo – nawet bez depozytu. Najpopularniejsze sposoby na pozyskanie krypto zupełnie za darmo to:

 • Kryptowaluty za quizy – niektóre platformy, np. www.binance.com oferują darmowe kryptowaluty za rozwiązywanie quizów. Nie dość, że na tym zarabiamy, to również zdobywamy wiedzę.
 • Darmowe kryptowaluty za rejestrację – nowe giełdy lub krypto usługi często oferują darmowe kryptowaluty za założenie konta, aby pozyskać nowych użytkowników. Robinhood Crypto oferuje np. 10-20 euro w Bitcoinie.
 • Bonusy na giełdach kryptowalut – giełdy często przyznają nowym użytkownikom, którzy dokonają wpłaty lub otworzą pierwsze zlecenie darmowe bitcoiny w formie bonusu. Platformy giełdowe, które oferują bonus powitalny w tym momencie to m.in.: Binance czy Bybit.
 • Airdropy – nowe projekty rozdają użytkownikom darmowe kryptowaluty w formie airdropów. Jest to zabieg marketingowy, który ma wzbudzić zainteresowanie inwestorów.
 • Cashbacki – istnieją także serwisy, które podczas zakupów w normalnych sklepach oferują zwrot części kwoty w formie cyfrowych aktywów.
 • Kraniki kryptowalut – to strony internetowe, które pozwalają zarabiać darmowe kryptowaluty za klikanie lub wykonywanie innych zadań.
 • Marketing afiliacyjny – Niektóre platformy zapłacą nam lub podzielą się swoimi zyskami za polecanie nowych użytkoników.
 • Copy trading – ta metoda pozwala kopiować ruchy bardziej doświadczonych traderów automatycznie i w ten sposób zarabiać.
 • Krypto pożyczki – jeśli posiadasz już kryptowaluty możesz je pożyczyć innej osobie i zarabiać od tego odsetki. Poniekąd to również są darmowe kryptowaluty.
 • Praca za krypto – możesz podjąć pracę w sektorze krypto i otrzymywać wynagrodzenie w cyfrowych aktywach.
 • Kopanie bitcoina – pozwala nam generować nowe bitcoiny, jednak wymaga sporej inwestycji.
 • Konkursy tradingowe – niektóre giełdy organizują konkursy handlowe. Jeśli wygramy, otrzymamy darmowe krypto.
 • Staking – ta metoda pozwala zarabiać darmowe bitcoiny pasywnie jeśli zablokujemy posiadane już przez nas aktywa w celu zabezpieczenia sieci.
 • Bug bounty – darmowe krypto możemy też otrzymać wyszukując błędy w kodzie projektów. Ten sposób jest jednak dostępny tylko dla osób z dużą wiedzą techniczną i programistów.

Sprawdźmy więc dokładnie na czym polegają powyższe sposoby krok po kroku.

Darmowe kryptowaluty za quizy

W ostatnim czasie coraz bardziej popularne stają się tzw. programy Learn2Earn. Polegają one na tym, że dana platforma przygotowuje specjalne quizy dot. danego zagadnienia krypto, a w zamian za jego poprawne rozwiązanie przyznaje kryptowaluty za darmo. Najlepszą tego typu platformą, dzięki której możemy zgarnąć krypto za rozwiązywanie quizów na ten moment jest www.binance.com. Ale jak to wszystko działa? Proces jest stosunkowo prosty i każdy powinien sobie z nim poradzić. Wystarczy bowiem wykonać kilka prostych kroków, a krypto można otrzymać w tym przypadku nawet bez depozytu.

Krok 1: Wchodzimy na www.binance.com, zakładamy konto i przechodzimy weryfikację. Rejestracja na Binance jest bardzo prosta, jednak jeśli nie możesz sobie poradzić odsyłamy do naszego poradnika do tej giełdy: Binance opinie. Tam znajdziesz szczegółową instrukcję.

Krok 2: Po rejestracji i zalogowaniu się na konto w górnym menu wyszukujemy zakładkę Square, a następnie klikamy w Akademia (nauka i zarobki).

darmowe kryptowaluty za quizy na Binance

Krok 3: Wybieramy jeden z dostępnych quizów i klikamy “Zacznij naukę”.

Learn2earn na Coinbase

Krok 4: Oglądamy wideo lub czytamy artykuł dot. tematu quizu. Następnie odpowiadamy na pytania i to właściwie tyle. Po poprawnym rozwiązaniu quizu niewielka ilość darmowych kryptowalut trafi do naszego portfela.

Opórcz Binance, program Learn2Earn oferuje giełda Coinbase. Wszystko wygląda podobnie jak na Binance. Więcej na temat quizów na Coinbase przeczytasz w naszym oddzielnym artykule.

darmowe bitcoiny za quizy

Darmowe krypto za rejestrację

Wiele platform oferuje także darmowe kryptowaluty za rejestrację i np. dokonanie wpłaty i przeprowadzenie pierwszej transakcji. Przykładem może być aplikacja Robinhood Crypto, która niedawno weszła na rynek europejski.

darmowe kryptowaluty za rejestrację

Zakładając konto w Robinhoodzie i wpłacając 10 euro, możemy zgarnąć darmowe Bitcoiny o wartości od 10 do 20 euro. Cały proces również jest bardzo prosty i wygląda następująco:

 • Klikamy koniecznie w ten link i podajemy nasz adres email. Inaczej nie otrzymamy bonusu.
 • Pobieramy aplikację Robinhood Crypto na Android lub iOS.
 • Zakładamy konto podając ten sam email co wcześniej i przechodzimy weryfikację.
 • Wpłacamy 10 euro
 • Robimy transakcję na 10 euro i to tyle. Losowy bonus w postaci BTC wartych od 10 do 20 euro otrzymamy natychmiastowo na nasze konto.

Bonus Robinhood można jednak wypłacić dopiero po 30 dniach od momentu jego otrzymania. Po tym czasie możemy sprzedać nasze darmowe bitcoiny lub nawet wypłacić je do zewnętrznego portfela.

Bonusy na giełdach kryptowalut

Co prawda nie jest to sposób na otrzymanie darmowego krypto bezpośrednio. Niemniej jednak dzięki bonusom na giełdach możemy sporo zaoszczędzić w dłuższym terminie. Np. jeśli założymy konto na Binance z tego linka, nasze opłaty transakcyjne zostaną obniżone na zawsze aż o 30%. Co więcej, po przejściu weryfikacji, wpłacie środków oraz zrealizowaniu pierwszej transakcji otrzymamy vouchery na obniżenie opłat o wartości aż 100 USD. 

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku giełdy Bybit. Ta również oferuje ciekawy bonus jeśli skorzystamy z linka promocyjnego. Oprócz zniżki na opłaty transakcyjne mamy możliwość zgarnięcia całkiem sporej sumy. Wysokość nagrody zależy od tego ile wpłacimy na giełdę oraz jak wysoki jest nasz wolumen. Wartość bonusu świetnie przedstawia poniższy obrazek.

bonus bybit

Airdropy

Czasami nowe projekty kryptowalut oferują darmowe krypto, tokeny lub bitcoiny, aby rozpromować swój projekt i wzbudzić zainteresowanie inwestorów. Jedną z najbardziej popularnych platform do śledzenia airdropów jest airdrops.io

darmowe krypto w formie airdropów

Większość airdropów na tej platformie to dropy typu „bounty”, które nagradzają Cię tokenami za wykonanie prostych zadań w mediach społecznościowych (dołączenie do grupy Telegram, retweetowanie itp.). Tego rodzaju oferta tworzy scenariusz korzystny dla wszystkich, ponieważ firma otrzymuje bezpłatny marketing, a Ty otrzymujesz darmowe krypto. 

Inne airdropy nagrodzą cię za zwykłe trzymanie określonej monety, dodawanie płynności na platformach DEX, wczesne korzystanie z sieci testowych itd. 

Cashback w bitcoinie

Istnieją także platformy internetowe, takie jak chociażby Satsback, które pozwalają zarabiać bitcoiny za zakupy. Satsback zapewnia niewielką liczbę bitcoinów jako cashback za każdy zakup dokonany online.

Wszystko, co musisz zrobić, to zarejestrować się na platformie i robić zakupy. Za każdym razem, gdy coś kupisz w jednym z sklepów partnerskich, otrzymasz nagrody. Na liście partnerów Satsback znajduje się naprawdę wiele sklepów, w tym m.in.: Lidl, MediaMarkt, 4F, Avon, Empik i wiele innych. Pełną listę znajdziesz tutaj.

darmowe krypto w formie cashbacku

Kraniki kryptowalut i bitcoin

Kraniki bitcoin i kryptowalut (lub faucety) to serwisy internetowe lub aplikacje, które rozdają odwiedzającym niewielkie ilości darmowej kryptowaluty (dosłownie „kapią” z nich niewielkie ilości bitcoinów i altcoinów). Darmowe monety najczęściej otrzymujesz, klikając przycisk i wypełniając captcha. Monety powoli gromadzą się na Twoim koncie w witrynie, aż osiągniesz minimalny limit wypłat (waha się on często od 0,0001 do 0,001 BTC).

Większość ludzi spotyka się z kranami na początku swojej bitcoinowej przygody. Dochodzi do tego, zanim zdołają dobrze zrozumieć, jak zdobywać, używać i handlować kryptowalutami. Problem polega na tym, że strony z kranikami zarabiają na licznych reklamach i wyskakujących okienkach, które wypełniają ich serwisy. Niewielkie płatności w BTC są sposobem na przyciągnięcie ludzi do witryny. Wiele reklam dotyczy operacji wyszukiwania w chmurze obiecujących zwroty zbyt dobre, aby mogły być prawdziwe. Pojawiają się też reklamy tak zwanych witryn inwestycyjnych, które również obiecują nierealne zyski.

Dlatego też należy być ostrożnym. Sporo kraników bitcoina to po prostu zwykłe scamy i strata czasu. Naklikamy się, a finalnie kranik zniknie zanim osiągniemy próg wypłat.

Marketing afiliacyjny w kryptowalutach

Marketing afiliacyjny umożliwia zarabianie darmowych kryptowalut i bitcoinów poprzez promowanie produktów lub usług. Afilianci otrzymują unikalny link afiliacyjny, który udostępniają na swoich kanałach, takich jak blogi, media społecznościowe itd.

Kiedy ktoś dokona zakupu lub zarejestruje się za pomocą tego linka, afiliant otrzymuje prowizję w postaci kryptowaluty. Jest to korzystne zarówno dla promujących, jak i dla firm, gdyż zwiększa zasięg oferty bez bezpośrednich kosztów marketingowych. Tym sposobem afilianci mogą akumulować kryptowaluty, nie inwestując własnych środków.

Copy Trading

Jednym z bardziej zauważalnych trendów ostatnich kilkunastu miesięcy jest copy trading. Umożliwia on zarabianie darmowych bitcoinów w prosty sposób. Aby osiągać zyski musisz jednak zainwestować. Pamiętaj, że trading niesie ze sobą ryzyko. Inwestuj zawsze tylko tyle środków, ile możesz pozwolić sobie stracić.

Istnieją platformy copy tradingowe, które pozwalają inwestorom budować siatkę followersów i zarabiać poprzez udostępnianie strategii handlowych. Trader-ekspert zyskuje z procentu, jaki pobiera od traderów, którzy kopiują jego zagrania.

Niektóre platformy nie wypłacają prowizji w bitcoinach. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wypracowane środki zamienić na BTC we własnym zakresie.

Krypto pożyczki

Krypto pożyczki pozwalają zarabiać darmowe kryptowaluty i bitcoiny przez udzielanie pożyczek innym użytkownikom danej platformy. Użytkownicy deponują swoje kryptowaluty jako zabezpieczenie i otrzymują odsetki od udzielonych pożyczek. 

Odsetki są wypłacane w tej samej walucie, w jakiej udzielono pożyczki, co umożliwia akumulację dodatkowych kryptowalut bez konieczności bezpośredniego zakupu.

Jest to sposób na pasywne zarabianie, ponieważ użytkownik generuje dochód z posiadanych już aktywów.

Praca za krypto

Załóżmy, że interesujesz się kryptowalutami i charakteryzuje Cię niebywały głód nauki i ciągłego doskonalenia swoich umiejętności. Możesz rozpocząć swoją przygodę z pisaniem artykułów na ten temat. Możesz zostać dziennikarzem lub blogerem (w zależności od swoich preferencji).

Istnieje wiele rodzajów pracy w przestrzeni kryptowalut. Możesz aplikować do kadry firm związanych z tą branżą i otrzymywać wynagrodzenie w BTC. Istnieją również różne strony internetowe, które są swoistymi agregatorami ogłoszeń o pracę w branży. Oto przykłady:

Kopanie bitcoinów

Mining to kolejny sposób na zarabianie bitcoinów. Wydobywanie BTC jest jednak bardzo kosztownym procesem, a powodzenie w tym sektorze zależy od jakości i wydajności sprzętu oraz kosztów energii do jego zasilania. Skłania to wielu górników do współpracy i korzystania z puli wydobywczych.

Niemal niemożliwe jest kontynuowanie procesu wydobycia bitcoinów bez żadnych inwestycji. Dlatego jest to najmniej preferowany sposób zarabiania lub kupowania bitcoinów.

Konkursy tradingowe

Konkursy tradingowe to sposób na zarabianie darmowych kryptowalut i bitcoinów przez rywalizację w handlu. Uczestnicy podejmują wyzwania, starając się osiągnąć jak najlepsze wyniki i zyski z transakcji na określonych platformach tradingowych. 

Zwycięzcy, czyli ci, którzy osiągną najwyższe stopy zwrotu lub spełnią inne kryteria konkursu, otrzymują nagrody w postaci kryptowalut.

Bug bounty

Programy bug bounty oferują możliwość zarabiania darmowych kryptowalut i bitcoinów przez wyszukiwanie i zgłaszanie błędów w kodzie. Uczestnicy, zwani bounty hunters, analizują systemy pod kątem słabości i podatności. Po znalezieniu błędu zgłaszają go twórcom oprogramowania. 

Za udane zgłoszenia, które pomagają poprawić bezpieczeństwo systemu, można otrzymać nagrody w kryptowalutach. Wysokość nagrody zależy od powagi i rodzaju znalezionego błędu. 

Staking

Staking pozwala zarabiać darmowe kryptowaluty i bitcoiny przez zablokowanie pewnej ilości środków w portfelu na określony czas. Uczestnicy, którzy zdecydują się na staking, „blokują” swoje monety lub tokeny, wspierając tym samym operacje sieci blockchain, takie jak weryfikacja transakcji. W zamian otrzymują nagrody w postaci nowych kryptowalut. 

Stopa zwrotu zależy od ilości zastawionych środków i czasu ich zablokowania. To pasywny sposób na zarabianie, który nie wymaga aktywnego handlu ani inwestowania dodatkowych środków, a jedynie posiadanie i zablokowanie kryptowaluty w sieci wspierającej staking.

Podsumowanie

Darmowe kryptowaluty to wcale nie mit. Istnieje wiele sposobów na ich zdobycie: możemy założyć konto na platformie, która oferuje darmowe krypto za rejestrację, próbować polować na airdropy, czy rozwiązywać quizy. Warto jednak mieć na uwadzę, że kwoty, które możemy w ten sposób otrzymać są zazwyczaj bardzo małe i w ten sposób nie staniemy się milionerami. Wciąż jednak pozwalają nam one zapoznać się z podstawami świata krypto. 

FAQ

Czy naprawdę mogę zdobyć darmowe kryptowaluty i Bitcoiny?

Tak, istnieje wiele sposóbów na darmowe bitcoiny i krypto. Możemy odbierać airdropy, zgaraniać bitcoiny za rejestrację czy też odzyskiwać część kwoty wydanej na zakupy w formie krypto cashbacku.

Czy darmowe kryptowaluty wymagają od mnie wpłaty depozytu?

Nie zawsze. Choć niektóre oferty mogą wymagać dokonania depozytu lub przeprowadzenia transakcji, istnieją też sposobów na zdobycie darmowych kryptowalut bez depozytu, np. przez quizy edukacyjne, airdropy czy kraniki kryptowalut.

Jakie platformy oferują darmowe kryptowaluty za quizy?

Najlepszą platformą, która oferuje darmowe kryptowaluty za rozwiązywanie quizów edukacyjnych, jest na przykład Binance. Programy takie jak Learn2Earn pozwalają zdobyć wiedzę na temat kryptowalut, a jednocześnie zarobić darmowe krypto.

Czy mogę otrzymać darmowe kryptowaluty za rejestrację?

Tak, niektóre platformy i aplikacje, jak np. Robinhood Crypto, oferują darmowe Bitcoiny za rejestrację i spełnienie określonych warunków, takich jak dokonanie pierwszej wpłaty i przeprowadzenie transakcji.

Czy darmowe kryptowaluty mogą uczynić mnie milionerem?

Chociaż zdobycie darmowych kryptowalut jest możliwe i może być dobrym sposobem na zapoznanie się z rynkiem krypto, kwoty te zazwyczaj są dość małe. Nie należy spodziewać się, że staną się one głównym źródłem dochodu czy że uczynią nas milionerem.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx