„To nadchodzi… za 10, 20 lat to, co widzisz na wykresie BTC będzie tylko…”

Niedawno w wywiadzie na CNBC padła ciekawa opinia. Prezes Crypto Venture Capital CryptoOracle twierdzi, że Bitcoin nie potrzebuje instytucji, by wznieść swój kurs na wyżyny wykresów cenowych. Dodatkowo padło stwierdzenie, że wszystko, co widzimy aktualnie na wykresie BTC będzie zaledwie szmerem.

Lou Kerner powiedział, że jego zdaniem instytucje – owszem – ostatecznie przyłączą się masowo do ruchu kryptowalutowego. Nie będą mu jednak przewodzić. Zamiast tego pójdą w jego ślady.

Zawsze uważałem, że Bitcoin nie dotyczy instytucji. W rzeczywistości jest to antyteza instytucji. […] Dopiero pięć lat po Amazonie Walmart uruchomił sprzedaż online…

Nie potrzebujemy więc instytucji, aby przybyły na tę imprezę, aby Bitcoin wybił się w górę. Ludzie mówią od dawna [Bitcoin potrzebuje instytucji]. Byliśmy już dużo wyżej bez żadnego zaangażowania instytucjonalnego. To Nadchodzi. To jest jak grawitacja. Będą tutaj, ale nie będą prowadzić imprezy. Będą obserwatorami.

Bitcoin zmiennym jest… przez dźwignię?

Kerner twierdzi, że za zmiennością bitcoina stoi częściowo dźwignia, którą oferują giełdy instrumentów pochodnych, takich jak BitMEX.

Prezes CryptoOracle mówi wprost, że aby Bitcoin wzrósł do 100 000 USD lub więcej, inwestorzy powinni spodziewać się na tej drodze ekstremalnych wzlotów i upadków.

Jedną z rzeczy, które to zaostrza, jest ta cała dźwignia, którą masz w handlu crypto. BitMEX pozwala ludziom uzyskać efekt dźwigni 100 do 1, co oznacza, że ​​ludzie są zatrzymywani co kilka tików.

Tak więc zdecydowanie pogarsza to wpływ każdego zrywu… Jeśli Bitcoin wyniesie 100 000 USD lub milion za pięć, 10 lub 20 lat, wszystkie wzrosty i spadki, które widzimy dzisiaj, będą po prostu tylko szumem.

Rzucić pracę dla kryptowalut

Kerner twierdzi, że branża kryptowalutowa w dalszym ciągu rozwija się i przyciąga znane nazwiska, a BTC gruntuje swój główny przykład wykorzystania jako store of value.

Dla mnie najbardziej ekscytujące jest to, że błyskotliwi ludzie, którzy porzucają pracę w Goldman Sachs, McKinsey lub w innych niesamowitych miejscach […] i robią to, ponieważ widzą krypto-światło. Widzą lepszy świat i lepszy sposób robienia kapitalizmu.

Myślę, że jako inwestor musisz mieć tezę… Tak naprawdę wierzę w analogię, że jest to cyfrowe złoto. Myślę, że to cyfrowe złoto w drodze do góry i to cyfrowe złoto w drodze w dół. Oczywiście ludzie wierzą w to bardziej lub mniej w zależności od czasu. Sądzę jednak, że na dłuższą metę to będzie „ta gra ”.

Jaka jest Wasza opinia na ten temat? Rzucacie pracę dla kryptowalut? Zapraszamy do dyskusji.

Komentarze