Snowden: 6 bln USD Bidena jest dobre dla BTC

Edward Snowden skomentował projekt administracji Joe Bidena polegający na wstrzyknięciu do amerykańskiej gospodarki kolejnych 6 bilionów dolarów.

Snowden dostrzega w stymulacji dobry bodziec dla bitcoina

37-letni były konsultant wywiadu Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) i Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA), po raz kolejny zwrócił uwagę na bitcoin. Wpis Snowdena na Twitterze pojawił się po doniesieniach z ostatnich dni o środkach stymulacyjnych administracji Bidena o wartości 6 bilionów dolarów, mających na celu „przywrócenie lepszej” Ameryki. The Wall Street Journal poinformował, że POTUS był na dobrej drodze do zaprezentowania w ten piątek swojej gigantycznej propozycji budżetu na 2022 rok.

„Sześć bilionów dolarów? To jest dobre dla Bitcoina” napisał w piątek Snowden. Tweet ma już 41 000 polubień i był retweetowany ponad 6000 razy.

Snowden a bitcoin

Oczywiście nie jest to pierwszy raz, kiedy Snowden wspomniał o bitcoinie; w ostatnich latach bardzo głośno wypowiadał się na ten temat. Na przykład, po krachu na rynku 12 marca 2020 r., nazwanym „Czarnym Czwartkiem”, powiedział:

„Po raz pierwszy od jakiegoś czasu mam ochotę kupić bitcoiny. Za spadkiem stała zbyt wielka panika i zbyt mało powodów.”

Kiedy Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DoJ) zainteresował się książką Snowdena, ten napisał na Twitterze: „Podsumowując, jest to doskonałe dla bitcoina”. Snowden zaatakował niedawne wypowiedzi Alexa Gladsteina z Human Rights Foundation (HRF) na Twitterze:

„Najgorszą częścią transformacji kryptowalut w bogactwo na poziomie smoka jest doświadczenie tego, jak dobrzy ludzie emocjonalnie przechodzą w smoki: są tak intelektualnie sparaliżowani strachem, że każdy, kogo widzą, zagraża ich skarbowi, że tracą z oczu świat poza swoją jaskinią”.

Snowden ujawnił również, że używa bitcoina regularnie i kiedyś nazwał go „pierwszym na świecie systemem darmowych pieniędzy”. Kilkakrotnie mówił o walutach zapewniających prywatność, takich jak monero (XMR) i zcash (ZEC). Nie ma wątpliwości, że Snowden jest zwolennikiem zdecentralizowanych technologii i wielokrotnie wspominał, że kryptowaluty stanowią zagrożenie dla monopolu państwa na pieniądze.

Może Cię zainteresować:

Komentarze