Peter Schiff | Bitcoin to bańka, która musi pęknąć

Peter Schiff twierdzi, że Grayscale pomaga promować „bańkę bitcoinową”, wydając dużo pieniędzy i otrzymując w zamian przysługi od CNBC…

Schiff oskarżył fundusz inwestycyjny kryptowalut Barry’ego Silberta Grayscale o pomoc w „zasilaniu bańki bitcoinowej” i wykorzystywanie do tego reklam w CNBC. Wątek autorstwa Schiffa był odpowiedzią na niedawny tweet Barry’ego Silberta o przywróceniu do telewizji słynnej reklamy Grayscale „Drop Gold”.

Schiff oskarża Grayscale i CNBC

W niedawnym wątku na Twitterze, znany krytyk Bitcoina i dyrektor generalny Euro Pacific Capital, Peter Schiff, przedstawił teorię, w jaki sposób Grayscale Investments miałoby pomagać promować Bitcoin i pchać go wyżej na wykresach cenowych.

Według jego tweetów, Grayscale wydaje dużo pieniędzy na reklamy Bitcoin w CNBC, a gigant medialny „odwzajemnia przysługę” zapraszając zwolenników Bitcoin na antenę. Goście przygotowują prognozy cenowe i karawana jedzie dalej, zasugerował Schiff. Zwrócił też uwagę, że CNBC nie zaprasza do siebie żadnych krytyków Bitcoina.

Peter Schiff uważa, że ​​Grayscale sprzedaje GBTC, a następnie nabywa więcej Bitcoinów, wywierając w ten sposób większą presję na BTC i finansując więcej reklam w CNBC. Według Schiffa, pozwala to Grayscale osiągać większe zyski i sprawić, że więcej osób będzie chciało zdobyć Bitcoin.

„Grayscale jest obecnie największym nabywcą Bitcoina”

Prezes Euro Pacific Capital określił Grayscale największym nabywcą Bitcoinów. Schiff uważa, że ​​firma będzie postępować zgodnie ze swoją strategią dopóty, dopóki bańka BTC nie pęknie.

Kiedy popyt na fundusze BTC zacznie spadać, pisał Schiff, zaczną one handlować ze zniżką. W konsekwencji powyższego, Grayscale miałoby zmienić się z największego kupującego w największego sprzedającego.

Zarzuty nie bez odpowiedzi

W odpowiedzi dyrektor generalny Grayscale, Barry Silbert, zostawił komentarz, nazywając Petera Schiffa miłośnikiem starych zwyczajów. Doradził mu, aby używał telegrafu (zamiast telefonu), aby skontaktować się z innymi zwolennikami złota i rozpocząć kampanię na rzecz złota w kontrze do tego, co Grayscale zrobił dla Bitcoin.

Schiff odpowiedział, że Bitcoin jest złotem głupców i nie jest żadną lepszą wersją złotego kruszcu. Stwierdził, że analogia z telegrafem i telefonem nie jest tutaj odpowiednia.

„Bitcoin wyrządza dużo szkody”

Wracając do Grayscale i jej produktu GBTC, Schiff dodał:

GBTC to duża część obecnych zakupów. Większość kapitalizacji rynkowej należy do niewielkiej liczby wielorybów, które kupowały po znacznie niższych cenach.

Maksymalista Bitcoin, przedsiębiorca i podcaster Anthony Pompliano zalecił, aby Schiff sprawdził tabelę wyników Bitcoin w porównaniu ze złotem, na której Bitcoin wykazał znacznie wyższy wzrost niż XAU.

W tej chwili Grayscale zarządza kryptowalutami o wartości ponad 10 miliardów USD, a GBTC jest najpopularniejszym produktem inwestycyjnym dla instytucji finansowych.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze