Jim Cramer: idioci tworzą kryptowaluty

Ponieważ koniec 2022 roku jest coraz bliżej, nie ma wątpliwości, że był on jednym z najgorszych lat dla kryptowalut. I to między innymi upadek FTX oraz brak regulacji prawnych spowodował gwałtowny spadek cen głównych walut cyfrowych. W kontekście niepewności na rynku coraz więcej osób obawia się tych zasobów cyfrowych. Jim Cramer, prezenter w amerykańskiej telewizji, nie miał problemu z atakowaniem branży.

Kim jest Jim Cramer i co ma do krypto?

Jim Cramer jest gospodarzem programu telewizyjnego „Mad Money” i współzałożycielem serwisu z wiadomościami finansowymi The Street. Ekspert ten kilkakrotnie deklarował brak zaufania do branży kryptograficznej i nie jest pierwszym, który publicznie wyraża swoje stanowisko wobec tego typu aktywów.

„Za milion lat nie tknąłbym kryptowalut, ponieważ nie ufałbym bankowi depozytariuszowi” – ​​deklarował Cramer, ostrzegając później inwestorów, aby wycofali swoje pieniądze z giełd. Ponadto nazwał idiotami tych, którzy posiadają między innymi waluty cyfrowe, takie jak Bitcoin czy Solana.

Jim Cramer atakuje rząd za brak regulacji krypto

Ponadto postać telewizyjna skorzystała z okazji, aby skomentować brak regulacji prawnych w świecie krypto i wezwała Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) do wprowadzenia nowych przepisów dla firm związanych z branżą krypto, aby uniemożliwić „ludziom tworzenie pieniędzy”.

„To tworzenie pieniędzy przez idiotów. Sądzę, że idioci tworzą pieniądze, a potem wykorzystują je przeciwko ludziom. Kryptowaluty są gorsze niż nawet najgorsze akcje Nasdaq” – podsumował Cramer.

Cramer posiadał cyfrowe aktywa. Co z nimi?

Gospodarz telewizyjny inwestował w Bitcoin i Ethereum, a także w niezamienne tokeny (NFT), ale w zeszłym roku sprzedał wszystkie swoje kryptowaluty. Od tamtej pory Cramer doradzał inwestorom, aby unikali inwestowania w aktywa spekulacyjne, w tym kryptowaluty, ponieważ Rezerwa Federalna nadal zacieśnia gospodarkę i nie ma pomysłu na uregulowanie wielu istotnych kwestii – w tym również kryptowalut.

Na początku tego miesiąca Cramer zalecił inwestorom wycofanie się z kryptowalut, podkreślając, że nigdy nie jest za późno na wyjście z „okropnej sytuacji”.

Zgadzacie się z Cramerem? A może uważacie świat krypto za ucieleśnienie potrzeb ludzkich dotyczących wolności? Napiszcie o tym w komentarzu.

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze