Bill Gates wypowiada się o kryptowalutach

838

Bill Gates negatywnie o kryptowalutach…

Ostatnio mówiliśmy o negatywnej wypowiedzi o kryptowalutach najsłynniejszego inwestora dzisiejszych czasów czyli Warrena Buffeta. Teraz warto dowiedzieć się, że Bill Gates również wypowiedział się publicznie na ten temat . Twórca Microsoft’u niestety nie ocenił inwestycji w kryptowaluty jako coś dobrego. W poniedziałkowym programie Squawk Box w telewizji CNBC powiedział m.in.:

 „Jako klasa aktywów, nie produkujesz niczego, więc nie powinieneś oczekiwać, że to się podniesie. Bitcoin i ICO, uważam całkowicie za bardziej szalone, spekulatywne rzeczy. Jest to inwestycja rodzaju „Większej teorii głupców”

Wspomniana przez Gates’a teoria dotyczy tego, że można zarabiać, kupując papiery wartościowe, bez względu na to, czy są one przewartościowane , czy sprzedając je z zyskiem w późniejszym terminie. Dzieje się tak, ponieważ zawsze znajdzie się ktoś (tj. większy głupiec), który jest skłonny zapłacić wyższą cenę. Zapraszamy do obejrzenia poniższego wideo (CNBC) w którym wypowiada się Charles Munger i Bill Gates.

źródło: Munger: Bitcoin is worthless artificial gold

Bill Gates przekazał za to inne stanowisko dotyczące blockchain’a i jest jego zwolennikiem. Według niego blockchain, oczywiście, jest technologią, która zapewnia bezpieczne dwukierunkowe połączenie, pozwalające na dokonywanie transakcji bez potrzeby posiadania banku. Dodatkowo umożliwia monitoring w takich obszarach jak łańcuch dostaw czy handel. Uważał też że, ten rodzaj ewolucji cyfrowej może być dość przerażający dla systemu, który został wprowadzony, ale wydaje się być pełen obaw z powodu bardziej racjonalnych powodów opartych na przesłankach ekonomicznych. Przypomnijmy też, że Gates był posiadaczem Bitcoin’a jakiś czas temu jednak sprzedał go (był to podarunek od przyjaciela). Bill Gates wcześniej również wypowiadał się na temat walut wirtualnych ale tym razem opowiadał, że powodują one śmierć dla wielu jego posiadaczy. Wynika to z bardzo dynamicznego charakteru zmiany cen. Czy twórca Microsoft’u ma rację? Jak oceniacie jego podejście do blockchain’a? Zapraszamy do dyskusji. O nowych opiniach dotyczących kryptowalut przez sławy tego Świata będziemy informować na bieżąco.

Źródło obrazu: blackenterprise.com
Komentarze