Wszystko co musisz wiedzieć o monecie Wiedeński Filharmonik

Przeglądając oferty w internecie, w kategorii metali szlachetnych, znaleźć można dużo różnorodnych przedmiotów. Zatem inwestorzy nierzadko stają przed trudnym wyborem tej jedynej monety lub sztabki, która będzie dla nich idealna. Jeżeli chcemy zobaczyć, jak prezentuje się dany złoty lub srebrny przedmiot. Pozostaje nam wybrać się do punktu sprzedaży, lecz nie tylko. Pomocne mogą okazać się, również nagrania na popularnych platformach internetowych. Zaznajamiając się z problemem, powstał pomysł na stworzenie serii wideo, pokazujących monety i sztabki wykonane z metali szlachetnych. Filmy zawierać będą krótki rys historyczny, parametry, a także ciekawostki na temat złotych i srebrnych przedmiotów. Pierwsze nagranie z serii o nazwie „Wszystko o…” jest prezentacją złotej monety Wiedeński Filharmonik. Zapraszamy do obejrzenia tego odcinka, który jest już dostępny ONLINE.

Wiedeński Filharmonik – pierwsze skrzypce wśród monet bulionowych

Złote monety Wiedeński Filharmonik bite są przez mennicę Austriacką (Münze Österreich) od 1989 roku. Z nagrania dowiemy się, jakie gramatury wyrażone w uncjach trojańskich pojawiały się w tej serii monet na przestrzeni lat. Odbiorca będzie miał okazję posłuchać, co znajduje się na awersie i rewersie złotej monety. Czy jakie wymiary dotyczą jego jednouncjowej wersji. Rewers Wiedeńskiego Filharmonika przedstawia instrumenty będące integralną częścią każdej orkiestry na świecie. Natomiast na awersie monety znajdziemy organy piszczałkowe. W filmie zaprezentowane są również warianty 1/10, 1/4 oraz 1/2 uncji trojańskiej, co pozwala na optyczne porównanie ich faktycznych wielkości względem siebie. Poznamy imię i nazwisko twórcy projektanta tej serii monet. Dowiemy się także czy zachodziły jakieś zmiany w wyglądzie monety od czasu jej powstania. Poznamy nietypowe wersje złotego Wiedeńskiego Filharmonika, które powstały z okazji uczczenia 15 i 20-lecia tej monety. Nagranie jest dobrą okazją do poznania bliżej tej złotej monety, jej szczegółów i cech charakterystycznych.

Początek serii o monetach i sztabkach „Wszystko o…”

W tej nowej serii nagrań będzie możliwość dogłębnego poznania złotego lub srebrnego przedmiotu z różnych stron, poznania jego historii i ciekawostek. Przed zakupem warto poznać daną monetę lub sztabkę. Pomocne może być obejrzenie video z prezentacji przedmiotu, stworzoną przez specjalistę. Pozwoli to nam na określenie czy dana moneta odpowiada nam wizualnie czy historycznie. Czego można się spodziewać, oglądając ją później na żywo podczas zakupu. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka.

Może cię zainteresować:

Jesteś zainteresowany zakupem srebra lub złota inwestycyjnego? Sprawdź ofertę FlyingAtom.Gold!
Komentarze