SEC walcząc z rynkiem krypto wspiera metale szlachetne. Amerykanie wierzą w siłę złota nie Bitcoina

SEC walcząc z rynkiem krypto wspiera metale szlachetne. Amerykanie wierzą w siłę złota – ankieta Gallupa

Złoto na drugim miejscu po nieruchomościach w rankingu najlepszej inwestycji długoterminowej w USA. Postrzeganie metali szlachetnych przez inwestorów amerykańskich zmienia się z powodu wyższych stóp procentowych i zwiększonej niepewności na rynkach akcji.

Najnowsza sonda Gallupa

Zgodnie z najnowszym sondażem Gallupa, preferowanym długoterminowym aktywem inwestycyjnym numer jeden pozostają nieruchomości. Spadają jednak znacząco z zeszłorocznego rekordowego poziomu 45% do 34% w 2023 roku.

„Wyższe stopy procentowe w ciągu ostatniego roku schłodziły rynek mieszkaniowy, osłabiając entuzjazm konsumentów wobec nieruchomości jako inwestycji” – czytamy w ankiecie.

Złoto pnie się do góry w rankingu zaufania

Pogląd, że złoto jest najlepszą inwestycją długoterminową, wzrósł z 15% w 2022 roku do 26% — najwyższego poziomu od 2012 roku. Złoto wyprzedziło akcje jako drugą najbardziej preferowaną inwestycję i zbliżyło się do pierwszego miejsca. Już ponad jedna czwarta Amerykanów postrzega złoto jako najlepszy long term invest.

„Złoto zwykle jest beneficjentem, gdy poziom zaufania zarówno do nieruchomości, jak i akcji spada. Najczęściej dzieje się tak w czasach recesji gospodarczej lub niepewności, jak to miało miejsce w okresie Wielkiej Recesji i dzieje się to ponownie dzisiaj” – mówi komunikat Gallupa.

Przeczytaj także: Czy w SEC nie ma żadnego rozsądnego wizjonera w sprawie krypto ? Jest – to Hester Peirce

Amerykanie tracą nadzieję w moc ryzykownych aktywów

Tymczasem Amerykanie stracili wiarę w akcje/fundusze inwestycyjne jako długoterminową inwestycję, a preferencje spadły z ubiegłorocznych 24% do 18% w tym roku.

Odsetek inwestorów preferujących konta oszczędnościowe/CD jako najlepszą inwestycję wzrósł z 9% w 2022 r. do 13% w 2023 r. Preferencja dla obligacji wzrosła z 4% do 7%.

Kryptowaluty na szarym końcu celów inwestycyjnych

Akceptacja przestrzeni kryptograficznej po upadku FTX spadła do 4%. W zeszłym roku 8% Amerykanów uznawało rynek kryptowalut za najlepszą inwestycję, stawiając go przed obligacjami.

Krypto zima a tuż za nią nieustanna walka SEC z rynkiem krypto mocno osłabia notowania nowej przestrzeni inwestycyjnej na giełdach i w oczach inwestorów.

Bitcoin znajduje się w marazmie kursowym z tendencją utraty wartości. W czym usilnie pomaga mu rząd USA rzucając do sprzedaży tony BTC.

Krypto wiosna musi minąć ale jak do tej pory daje się mocno we znaki szczególnie na szerokim rynku altcoinów.

Kwietniowa sonda Instytutu Gallupa

Ankieta Instytutu Gallupa została przeprowadzona między 3 a 25 kwietnia na losowej próbie 1013 dorosłych Amerykanów. Badanie odbywa się co roku w kwietniu w ramach badania Gospodarka i Finanse Osobiste od 2011 roku.

Respondentów zapytano:

„Która z poniższych jest Twoim zdaniem najlepszą inwestycją długoterminową – [obligacje, nieruchomości, konta oszczędnościowe, akcje lub fundusze inwestycyjne, (lub) złoto]?”

Zgodnie z ankietą, opcja kryptograficzna była oferowana dopiero w ciągu ostatnich dwóch lat i jest prezentowana losowej połowie próby respondentów.

Instytut Gallupa (ang. The Gallup Organization) – najstarszy instytut badania opinii społecznej na świecie, założony w 1935 roku przez George’a Gallupa. Instytut prowadzi różnego typu badania oddziaływania reklamy oraz czytelnictwa. Instytut ten stał się wzorem dla powstania podobnych placówek tego typu na całym świecie, jednocześnie kładąc podwaliny pod współczesny marketing polityczny. Dostarcza różnorodnych informacji na temat opinii publicznej w kwestiach aktualnych wydarzeń występujących na świecie.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze