Na rynku złota realizacja zysków. Pretekstem raport Departamentu Pracy

Na rynku złota realizacja zysków. Pretekstem raport Departamentu Pracy

Po osiągnięciu nowych rekordów kurs złota nieco się schłodził a pretekstu do realizacji zysków dostarczył raport w sprawie miejsc pracy poza rolnictwem w USA.

Rynek pracy w USA w dobrej formie

Departament Pracy USA opublikował raport o zatrudnieniu poza rolnictwem. Ujawnił on, że rynek pracy jest solidny i odporny, biorąc pod uwagę zakrojoną na szeroką skalę kampanię Rezerwy Federalnej mającą na celu spowolnienie gospodarki poprzez podniesienie stawek do ponad 5% w ciągu roku.

Raport przebił szacunki i sugeruje, że gospodarka w Stanach Zjednoczonych nadal jest silna, a w zeszłym miesiącu dodano 253 000 nowych miejsc pracy.

Pokazał również, że stopa bezrobocia spadła do 3,4%, co oznacza spadek o 0,1% w porównaniu z poprzednim miesiącem. Ponadto z raportu wynika, że wzrosły płace. Stopa bezrobocia na poziomie 3,4% odpowiada poziomowi ze stycznia, przy czym oba miesiące są na poziomie nie widzianym od 1969 roku.

Według New York Times:

„Wzrost liczby miejsc pracy był powszechny, nawet jeśli był mniej dynamiczny niż oszałamiające liczby z 2022 r., kiedy naród szybko wydobywał się z głębokiego deficytu spowodowanego pandemią. Czas wolny i hotelarstwo dodały 31 000 miejsc prac”.

Akcje w USA w górę – początek tygodnia powinien być optymistyczny

Uczestnicy rynku wykorzystali raport o zatrudnieniu do aktywnego zaangażowania w amerykańskie akcje, podnosząc wszystkie trzy główne indeksy. Średnia przemysłowa Dow Jones wzrosła o 1,65%. Standard & Poor’s 500 zyskał 1,85%, a NASDAQ Composite zyskał 2,25% w dzisiejszym aktywnym obrocie.

Okazja do realizacji zysków na złocie

Traderzy wykorzystali raport jako powód do realizacji zysków z niedawnych wzrostów cen złota, po osiągnięciu maksimum na poziomie 2084 USD. Przed wybiciem w górę, które miało miejsce we wtorek, cena złota mieściła się w przedziale między 1980 a 2020 USD.

Technicznie rzecz biorąc, handel złotem przeszedł serię niższych szczytów i silne wsparcie na poziomie 1980 USD. Stworzyło to asymetryczny wzór trójkąta złożony z opadającej góry i płaskiego dołu. Zazwyczaj ten typ asymetrycznego trójkąta pojawia się podczas korekty ceny. A gdy cena osiągnie wierzchołek trójkąta, technicy rynkowi szukają przerwy w niższych cenach. W rzadkich przypadkach wzór ten można znaleźć podczas trendu wzrostowego, jak w tym tygodniu na złocie.

Przeczytaj także: Czy Binance naruszyła sankcje nałożone na Rosję ?

Czy spadek jest okazją do kupna ?

Fundamentalne czynniki, które spowodowały ostatni wzrost cen złota, pozostają aktualne dlatego piątkowy spadek cen złota może stanowić okazję do kupna. Nadal istnieje wspólna podstawa, pod którą zarówno Demokraci, jak i Republikanie mogą się podpisać akceptując konieczność zwiększenia wydatków. Nie wiadomo, czy istnieje więcej średnich banków regionalnych, które mogą stać się niewypłacalne. Łącznie te kwestie z pewnością mogą nadal w dużym stopniu sprzyjać wzrostowi cen złota.

Kontrakty terminowe na złoto spadły w piątek o 30,80 USD, czyli o 1,5%. Kurs czerwcowych kontraktów Comex ma wartość 2024,90 USD.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze