Zegar tyka. Duży projekt wypuścił swój token jako airdrop, można go odebrać jeszcze przez kilka godzin

Celestia, nowoczesna modułowa sieć blockchain przypomina, że miał miejsce airdrop 60 milionów tokenów TIA do wczesnych użytkowników i programistów w ramach ich ekosystemu. Termin składania wniosków o przydział kryptowaluty kończy się teoretycznie 17 października 2023 r., jednak przedłużono deadline o kilkanaście godzin. Sama moneta nie jest jeszcze przedmiotem handlu. Co ciekawe: airdrop mogą odebrać też wcześni użytkownicy roll-upów drugiej warstwy jako takich!

Uwaga: w razie wątpliwości należy kierować się oficjalnymi instrukcjami na profilach społecznościowych i stronie projektu.

Celestia zrzuca airdrop społeczności krypto

Celestia to modułowa sieć blockchain, która zgodnie z dokumentacją „została zaprojektowana tak, aby wdrażanie łańcuchów bloków było tak łatwe, jak tworzenie inteligentnych kontraktów”. Planuje to osiągnąć poprzez szereg nowatorskich rozwiązań technologicznych.

fot. ekosystem Celestia

Pod koniec września postanowiono zrzucić 60 milionów tokenów $TIA w ramach zrzutu „Genesis” rozmaitym grupom których Fundacja stojącą za projektem uznała za właściwych do przytulenia darmowych tokenów, m.in. wczesnym użytkownikom, deweloperom i inwestorom blockchainów drugiej warstwy. Możliwe są w przyszłości kolejne dropy.

Kto może skorzystać?

Kwalifikowalność do airdropu obejmuje szerokie spektrum społeczności kryptowalutowej:

  • Top 50% aktywnych użytkowników 10 najlepszych rollupów Ethereum według wartości zablokowanej (TVL) z saldem co najmniej 50 USD na podstawie migawki wykonanej 1 stycznia 2023 r. Kwalifikujące się rollupy obejmują OP Mainnet, Arbitrum One, Arbitrum Nova, Starknet, zkSync Lite, dYdX (StarkEx), Immutable (StarkEx), SoRare (StarkEx), Loopring i Metis Andromeda.
  • Stakerzy i delegaci Cosmos Hub i Osmosis środków o wartości co najmniej 75 USD na podstawie migawki wykonanej 1 stycznia 2023 r.
  • Pracownicy organizacji reprezentowanych na szczytach modułowych 1 i 2
  • Publiczni współpracownicy organizacji reprezentowanych przez Celestia Ecosystem Map v3 i uczestnicy programu Celestia Modular Fellows, kohorta 1 na platformie GitHub
  • Różni publiczni współpracownicy GitHub

Zobacz też: Gwałtowny wzrost cyberprzestępczości: padła magiczna liczba. Czy są tam też Twoje kryptowaluty?

Jak odebrać kryptowaluty

W celu sprawdzenia czy jesteśmy zakwalifikowani należy udać się na tą stronę. Następnie kliknąć „Check TIA eligibility” i podłączyć swój portfel kryptowalutowy lub konto GitHub jeżeli byliśmy współpracownikiem przy tworzeniu repozytoriów. Następnie:

  • Jeśli się kwalifikujesz, kliknij „Claim TIA”.
  • Aby odebrać tokeny, należy utworzyć adres TIA. W tym celu można zainstalować wtyczkę tzw. snapa do portfela MetaMask lub wykorzystać dowolną inną metodą z zasugerowanych przez stronę.
  • Żądane tokeny będą automatycznie dostępne w portfelu po uruchomieniu sieci głównej (mainnet) Celestia.
  • Kwalifikujący się użytkownicy mogą ubiegać się o tokeny do godziny 10:00 rano czasu polskiego.
  • Nieodebrane tokeny, do 45 milionów TIA, zostaną przekazane deweloperom i kontom, które zgłosiły się do airdropu. Według wstępnych doniesień odebrano zaledwie część przydzielonych ludziom kryptowalut.

Więcej informacji na temat airdropu można znaleźć w tym artykule.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze