Zaskakujące wyniki badania dotyczącego kryptowalut. Który kraj stoi na czele? Kryptowaluty jako nadzieja na przyszłość.

Kryptowaluty – według niedawnego badania, 92% ludzi na całym świecie zainteresowanych jest kryptowalutami.

Entuzjazm nie jest równomiernie rozpowszechniony na całym globie. Podczas gdy niektóre regiony wykazują ostrożność, inne wyrażają zainteresowanie. Zwłaszcza w Azji Południowej, Ameryce Południowej i Afryce, widzą kryptowaluty jako migoczącą nadzieję na poprawę sytuacji finansowej. W krajach borykających się z wyzwaniami ekonomicznymi kryptowaluty często stają się zabezpieczeniem przed finansową nieprzewidywalnością.

Consensys we współpracy z YouGov przeprowadzili badanie, aby odkryć zbadać globalne nastroje wokół kryptowalut i Web3. Badanie obejmujące 15 krajów i angażujące 15 158 osób w wieku od 18 do 65 lat, wykazało zaskakujące wnioski.

Nigeria wyłania się jako kraj o największej świadomości kryptowalut na świecie. Według badania, aż 99% respondentów w Nigerii zadeklarowało, że są świadomi istnienia kryptowalut. Ponadto, 70% respondentów wyraźnie zrozumiało podstawową koncepcję technologii blockchain.

Jeśli chodzi o posiadanie kryptowalut, Nigeria jest na czołowym miejscu, na równi z krajami takimi jak USA. To interesujące, biorąc pod uwagę, że w lutym 2021 roku Centralny Bank Nigerii ogłosił, że transakcje kryptowalutowe są bezpośrednim naruszeniem istniejących przepisów. Bank centralny zakazał także bankom komercyjnym uczestniczenia w transakcjach kryptowalutowych i ostrzegł przed ryzykiem związanym z handlem kryptowalutami.

Jednak 90% nigeryjskich respondentów wyraziło zamiar inwestowania w krypto w ciągu najbliższych 12 miesięcy, co odzwierciedla ich zaufanie do potencjału tego rynku. Ponadto, 65% respondentów uważa kryptowaluty za zabezpieczenie przed spadkiem finansowym i hiperinflacją. To kontrastuje z Europą czy Japonią. W tych regionach większa część społeczeństwa wydaje się być niechętna do przyszłych inwestycji w tego typu ryzykowne aktywa.

Zobacz też: Jak celebryci wykorzystują kryptowaluty w szczytnym celu?

Kryptowaluty – jak wypadają inne kraje?

W Stanach Zjednoczonych świadomość kryptowalut jest wysoka, z czego 50% respondentów twierdzi, że rozumie, czym są kryptowaluty. Natomiast 42% słyszało o nich, ale nie ma jasnego ich zrozumienia. Ponadto, połowa Amerykanów posiadała wcześniej kryptowaluty lub obecnie je posiada, a 43% planuje inwestycje w ciągu najbliższego roku.

kryptowaluty
Wyniki odpowiedzi na pytanie „Czy kiedykolwiek słyszałeś o kryptowalutach”? Źródło: YouGov Global Web3 Participation Survey

Podobnie w Niemczech prawie 90% ludzi słyszało o kryptowalutach, ale tylko 40% zrozumiało je. Poziom inwestycji jest niższy, tylko 14% posiadało wcześniej kryptowaluty, a 16% obecnie je posiada. Wielka Brytania prezentuje inną perspektywę. Wielu Brytyjczyków ma negatywne skojarzenia z kryptowalutami, ale widzą je także jako alternatywę dla tradycyjnych finansów – co jest dobre, chociaż większość uważa, że potrzebne jest surowe regulowanie.

W przeciwieństwie do tego, RPA obiecuje ogromne szanse dla kryptowalut. Wynika to z faktu, że aż 98% jego ludności jest świadoma ich istnienia, a ogólny nastrój jest bardzo pozytywny. Utożsamia się tam kryptowaluty z przyszłością pieniądza i posiadania cyfrowego. Większość Południowoafrykańczyków wierzy w pewną formę regulacji, podzieloną między chęć surowego regulowania a bardziej proinwestycyjne podejście, a aż 80% jest gotowa inwestować.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze