Założyciele Gala Games pozywają siebie wzajemnie. W tle oskarżenia o milionowe malwersacje

Gala Games, platforma do gier zintegrowanych z blockchainem, znalazła się w środku konfliktu prawnego między jej współzałożycielami, Ericiem Schiermeyerem i Wrightem Thurstonem. Złożono już w sądzie dwa oddzielne pozwy, jeden oskarżający Thurstona o kradzież tokenów $GALA o wartości 130 milionów dolarów, drugi z kolei zarzucający Schiermeyerowi marnotrawstwo korporacyjne i nieprawidłowości finansowe w firmie.

Rzekoma kradzież 130 milionów dolarów

Konflikt trafił do rąk prawników 31 sierpnia 2023 r., kiedy to zarówno Schiermeyer, jak i Thurston złożyli pozwy przeciwko sobie w sądzie okręgowym w stanie Utah w USA. Pisma ujawniły głęboko zakorzenione animozje i zawiłe spory finansowe za kulisami projektu Gala Games, rodząc pytania o przyszłość tego całego przedsięwzięcia w sektorze gamingu na blockchainie.

W jednym narożniku sądowego pojedynku stoi Eric Schiermeyer, dyrektor generalny Gala Games. Schiermeyer rzucił na stół mocne oskarżenia przeciwko swojemu byłemu koledze, Wrightowi Thurstonowi, oraz firmie inwestycyjnej Thurstona, True North United Investments. Według treści pozwu tego pierwszego, Thurston i True North zaaranżowali kradzież tokenów $GALA o wartości około 130 milionów dolarów, które stanowią integralną część ekosystemu Gala Games.

Fragment pozwu Schiermeyera

Pismo twierdzi, że Thurston początkowo przeniósł tokeny GALA do portfela znajdującego się pod kontrolą Gala Games. Jednak później miał on je przetransferować do 43 różnych adresów na blockchainie, co wywołało u pozostałych członków zespołu natychmiastowe podejrzenia i obawy. W konfrontacji z zarządzem Thurston rzekomo twierdził, że chroni i przechowuje tokeny w bezpiecznych portfelach dla firmy.

Następnie Thurston miał rzekomo dokonać serii transakcji z udziałem tokenów, opisanych w pozwie jako „złożona sieć transakcji zacierających ślady”, między wrześniem 2022 r. a majem 2023 r. Pismo twierdzi ponadto, że Thurston początkowo zaprzeczał że posiada jakąkolwiek wiedzę na temat sprzedaży tokenów. Później jednak zmienił zdanie i ogłaszał, że jest właścicielem sprzedanych tokenów GALA, czemu Schiermeyer stanowczo zaprzecza.

Thurston jest również oskarżony o kradzież licencji niezbędnych do obsługi węzłów ekosystemu Gala, które mogą generować tokeny GALA. Zarzuca się mu, że sprzedał te licencje, de facto zgarniając wpływy z nich dla osobistej korzyści.

Zobacz też: Blockchain Coinbase z rekordowym TVL dzięki Aerodome. Czy Base to nowy Binance Chain?

Zarzuty dotyczące marnotrawstwa i niegospodarności korporacyjnej

Jednocześnie firma inwestycyjna Thurstona, True North United Investments, w imieniu Gala Games, odpowiedziała własnym pozwem przeciwko Schiermeyerowi. W pozwie tym zarzuca się współzałożycielowi, że jako dyrektor generalny przewodniczył roztrwonieniu milionów dolarów w aktywach spółki. Pismo imputuje, że Schiermeyer pożyczył miliony dolarów z funduszy Gala i przeznaczył je na swoje osobiste zakupy.

Fragment pozwu Thurstona

True North oskarża również Schiermeyera o utworzenie podmiotów Gala w Szwajcarii i Dubaju, pozycjonując siebie jako akcjonariusza kontrolującego w celu wykorzystania możliwości biznesowych. Thurston, dyrektor Gala Games, został rzekomo wykluczony z podejmowania krytycznych decyzji dotyczących działalności spółki. Pozew sugeruje, że Schiermeyer dostarczył Thurstonowi niekompletne lub nieprawidłowe informacje i dokumentację korporacyjną pomimo wielokrotnych próśb o przejrzystość.

Zobacz też: Masz te kryptowaluty? Uważaj. Setki milionów dolarów w tokenach trafi na rynek we wrześniu

Oba pozwy domagają się odszkodowań i zadośćuczynienia

Pozew Schiermeyera domaga się usunięcie Thurstona ze stanowiska dyrektora Gala Games i odzyskanie tokenów GALA, które, jak twierdzi, zostały skradzione.

Pozew Thurstona ma na celu usunięcie Schiermeyera z Gala Games i domaga się co najmniej 750 milionów dolarów w różnych formach odszkodowania i zadośćuczynień za wyrządzone szkody.

Warto zauważyć, że w oddzielnym postępowaniu sądowym na początku tego roku amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pozwała Thurstona, True North i inną firmę założoną przez Thurstona, Green United. SEC zarzuciła im udział w oszukańczym programie wydobywania kryptowalut.

Może Cię zainteresować:

Dziękujemy, że przeczytałeś/aś nasz artykuł do końca. Obserwuj nas w Wiadomościach Google i bądź na bieżąco!
Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.