Założyciel Cardano zszokowany. „Nie mogę uwierzyć, że SBF staje się gwiazdą”

Założyciel Cardano, Charles Hoskinson, wyraził swoje zdziwienie wobec rosnącej popularności Sama Bankmana-Frieda, fundatora upadłej giełdy kryptowalut FTX. SBF zdobywa coraz większe grono zwolenników, pomimo trwającego procesu karnego.

Książka o SBF budzi kontrowersje

„Nie mogę uwierzyć, że współczesny Bernie Madoff zdobywa taką sympatię w mediach,” stwierdził Hoskinson.

Ostatnio w centrum uwagi znalazła się książka Michaela Lewisa, zatytułowana „Going Infinite: The Rise and Fall of a New Tycoon”, poświęcona życiu SBF. Według źródeł, Lewis spędził ponad 100 godzin, rozmawiając ze swoim bohaterem, próbując zrozumieć jego działania przed upadkiem FTX.

Hoskinson sugeruje, że wielu wpływowych ludzi pragnie, aby SBF został uniewinniony. Uważa, że książka Lewisa jest próbą przeproszenia za działania SBF. „Książka Lewisa to nic innego jak próba wybielenia SBF przez elity,” zauważa Hoskinson.

Zobacz także: Pomoc poszkodowanym poprzez krypto. Powstał fundusz Crypto Aid Israel

Reakcje świata krypto

Nie tylko Hoskinson krytykuje książkę. Znany badacz blockchain, CoffeeZilla, twierdzi, że publikacja wręcz broni kryminalisty. Według niego, książka skupia się bardziej na obecnym CEO FTX, Johnie J. Ray III, niż na samym Bankmanie-Friedzie.

Inni wpływowi komentatorzy kryptowalut również wyrazili swoje opinie na temat przedstawienia SBF przez Lewisa.

Znany ekspert krypto, Dan Held, nie zgadza się z opinią Lewisa, jakoby FTX było „wspaniałym, rzeczywistym biznesem”. Held podkreślił, że FTX to giełda kryptowalut, a nie bank, i należy przestrzegać zasady 1:1 w zakresie depozytów klientów.

„To niewiarygodnie nieuczciwe, aby Lewis rozpowszechniał taką narrację,” stwierdził Held.

W świecie kryptowalut trwają dalsze dyskusje na temat roli SBF i jego wpływu na społeczność. Wielu zastanawia się, jakie będą kolejne rozdziały w tej rozwijającej się historii.

SBF był jednym z najbardziej wpływowych postaci w branży krypto, a upadek FTX był szokiem dla wielu inwestorów. Kwestionowana książka Lewisa zwróciła uwagę nie tylko ekspertów branżowych, ale i szerszej publiczności. Czy publikacja jest obiektywnym zapisem faktów czy próbą manipulacji opinii publicznej? Kontrowersje wokół jego postaci i roli, jaką odgrywa w świecie krypto, wciąż się nasilają. Dyskusja ta ma wpływ na postrzeganie kryptowalut i ich miejsca w globalnym systemie finansowym.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze