Pomoc poszkodowanym poprzez krypto. Powstał fundusz Crypto Aid Israel

Grupa liderów izraelskiego rynku Web3 i krypto postanowiła założyć fundusz Crypto Aid Israel. Jego celem jest wsparcie ludności dotkniętej skutkami konfliktu. 9 października zainaugurowano zbiórkę środków dla Izraelczyków, którzy pilnie potrzebują pomocy humanitarnej po wybuchu konfliktu z Hamasem.

Fundusz krypto pomocy w w akcji

Fundusz będzie zbierać darowizny za pomocą wielopodpisowego portfela. Akceptuje on wpłaty w kilku kryptowalutach: Bitcoin, Ethereum oraz stablecoinach, jak Tether (USDT) i USD Coin (USDC).

Kilka izraelskich banków zadeklarowało wsparcie dla przepływu środków krypto. Firmie Fireblocks, specjalizującej się w przechowywaniu aktywów kryptograficznych, powierzono zarządzanie zgromadzonymi funduszami. Jak poinformował rzecznik fundacji: „Konieczne jest uzyskanie co najmniej czterech z siedmiu podpisów, aby przetransferować środki z portfela”.

Organizacja ostrzegła darczyńców przed atakami phishingowymi. Zachęcając ich do dwukrotnego sprawdzenia adresów portfeli dostępnych na oficjalnej stronie.

Wśród partnerów projektu znaleźli się m.in. 42Studio, MarketAcross czy CryptoJungle. Ben Samocha, dyrektor generalny CryptoJungle, podkreślił, że celem jest zgromadzenie odpowiednich środków na żywność i schronienie dla rodzin, które straciły domy.

Według AICoin, do wtorkowego poranka fundusz zebrał już 41 000 dolarów. Choć nie uzyskano oficjalnej odpowiedzi od Crypto Aid Israel na pytania dotyczące szczegółów zbiórki, wiadomo, że tragedia w Izraelu dotknęła setki osób. Wg informacji, uzbrojeni napastnicy zaatakowali festiwal muzyczny w południowym Izraelu, zabijając około 260 osób.

Zobacz także: Czy wojna w Izraelu będzie miała wpływ na kryptowaluty?

Kryptowaluty wsparciem w trudnych chwilach

Kryptowaluty coraz częściej są wykorzystywane w akcjach charytatywnych. Ze względu na ich efektywność stanowią alternatywę dla tradycyjnych banków, które wprowadziły liczne ograniczenia.

Firma inwestycyjna Insight Partners postanowiła wesprzeć pomoc humanitarną w Izraelu kwotą 1 miliona dolarów. Analitycy przewidują wzrosty na rynku krypto związane z aktualnym konfliktem. Tymczasem, wartość rynku spadła o ponad 25 miliardów dolarów od ostatniego weekendu.

Konflikty zawsze wpływają na nastroje związane z finansami. Kryptowaluty, mimo że są stosunkowo świeże, nie są wyjątkiem. Izraelskie inicjatywy pokazują, jak technologia blockchain może służyć społeczności w trudnych chwilach. Oczekuje się, że Crypto Aid Israel będzie kontynuować swoją misję, pomagając ofiarom i promując transparentność dzięki technologii kryptograficznej.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze