Zagłada altcoinów! Wiemy co spowodowało że kryptowaluty gwałtownie spadają

Noc z piątku 9 czerwca na sobotę 10 czerwca zabarwiła cały rynek kryptowalut na czerwono. Spadkom przewodzą altcoiny, a takie tokeny jak MATIC, SOL czy ADA implodowały nawet o 25%. Załamanie szerokiego rynku spowodowane jest przede wszystkim działaniami amerykańskiej Komisji ds. Papierów Wartościowych i Giełd (ang. Securities and Exchanges Commission, SEC – przyp. red.) oraz wynikających z nich działań graczy instytucjonalnych którzy coraz częściej pozbywają się altów ze swojej oferty. Kryptowaluty znajdują się w tym momencie w bardzo trudnym położeniu.

Kryptowaluty na celowniku. To nie musi być koniec spadków

Altcoiny w ciągu 24 godzin najpierw zsuwały się po równi pochyłej, by ostatecznie wypaść z klifu. Spadkom wśród dużych projektów przewodzą kryptowaluty wymienione przez SEC i Gary’ego Genslera w pozwie przeciwko Binance i Coinbase: SOL, ADA i MATIC spadały nawet o 30% aby ostatecznie złapać chwilę oddechu na delikatnej korekcie. Jest to tym bardziej przygnębiające biorąc pod uwagę wzorsty na giełdach światowych oraz indeksu spółek technologicznych NASDAQ.

Źródło: CMC

Trudno powiedzieć czy to koniec lawiny- wielu obserwatorów rynku zwraca uwagę na strukturalne przyczyny masowej wyprzedaży jaką są kolejne potencjalne pozwy oraz panika u graczy instytucjonalnych którzy przygotowują się na taki scenariusz.

Cena $MATIC wynosi na moment powstawania tego tekstu 0,58 centów za token i delikatnie konsoliduje przed kolejnym ruchem na północ lub południe.

Źródło: CMC

Dopiero co wspominaliśmy w artykułach, że m.in. Crypto.com zaprzestaje świadczyć usług instytucjom w USA a także że Robinhood, bardzo popularna aplikacja do bezprowizyjnego handlu kryptowalutami i innymi instrumentami finansowymi kończy obsługę krypto wymienionych w pozwach przez Genslera.

Zobacz też: Crypto.com zawiesza obsługę klientów instytucjonalnych w USA! Lawina nabiera tempa

Fake news i real news

W czasie zawieruchy powstał swoisty chaos informacyjny. Wielu uczestników rynku szuka przyczyn tak gwałtownej implozji na rynku krypto, co wykorzystali niektórzy do rozpowszechniania fake newsów lub przynajmniej informacji niepopartych solidnymi fundamentami.

Jednym z takich „cynków” był rzekomy sell-off funduszu Scimitar Capital, który miał zlikwidować altcoiny o wartości aż 2 miliardy USD.

Okazało się jednak, że to fake news mający wywołać dodatkową panikę na rynku. Zrzut ekranu artykułu który miał potwierdzać sell-off został przerobiony z innego tekstu, a sam profil na Twitterze z „oficjalnym oświadczeniem” funduszu został założony jako świeży.

Bądźcie ostrożni i weryfikujcie wszystkie informacje które do Was docierają, także te pochodzące z BitHub.pl.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze