Robinhood delistuje popularne kryptowaluty i grozi że sprzeda je bez naszej zgody. Absurd?

Popularna aplikacja i pośrednik w handlu kryptowalutami, akcjami i innymi instrumentami finansowymi, Robin Hood, ogłosił, że wycofa ze swojej oferty jedne z wiodących tokenów krypto: Solana ($SOL), Cardano ($ADA) i Polygon ($MATIC). Pośrednik informuje też, że nieprzeniesione w odpowiednie miejsce aktywa zostaną sprzedane automatycznie po cenie rynkowej. Kontrowersyjna decyzja zapadła w następstwie wymienienia ww. aktywów w pozwach przeciwko Binance i Coinbase jako niezarejestrowane papiery wartościowe. Na wieść o tym wymienione wyżej kryptowaluty mocno tracą na wartości.

Źródło: Robin Hood

Robin Hood całuje pierścień i grozi że sprzeda nasze kryptowaluty

Zgodnie z oświadczeniem na stronie pośrednika, użytkownicy aplikacji mają czas do 28 czerwca do godziny 00:59 w nocy czasu polskiego (dokładnie 6:59 PM Eastern Time) na przeniesienie swoich kryptowalut w bezpieczne miejsce. W przeciwnym wypadku aktywa te zostaną sprzedane bez naszej wiedzy i zgody po cenie rynkowej, a pochodzące z nich środki zasilą saldo gotówkowe użytkownika aplikacji. Społeczność inwestorów zareagowała na doniesienia z mieszanką rozbawienia i złości.

Paniczna jak się wydaje decyzja Robin Hooda jest pokłosiem pozwów jaki amerykańska Komisja ds. Papierów Wartościowych i Giełd SEC (ang. Securities and Exchanges Commission – przyp. red.) wytoczyła wiodącym pośrednikom w handlu krypto w USA, Binance US i Coinbase. Przewodniczący Komisji, Gary Gensler, nie ma zamiaru odpuścić i planuje oczyścić rynek z jego zdaniem toksycznej działalności na rynku finansowym.

SEC nazwała w ww. pozwach wiele kryptowalut „niezarejestrowanymi papierami wartościowymi”, które znajdują się w obiegu bez wymaganych zgód i pozwoleń, a ich obrót działaniem niezgodnym z prawem. Jedne z nich to właśnie Cardano, Polygon i Solana.

Niektórzy użytkownicy krypto Twittera żartują, że amerykański regulator wybrał takie a nie kryptowaluty dokonując po prostu zrzutu ekranu głównych zestawień tokenów pod względem obrotu i kapitalizacji i strzela na ślepo.

Wymienione w pozwie altcoiny mocno krwawią, a $ADA traci na moment powstawania tego tekstu aż 7%.

Źródło: CMC

Zobacz też: Masz te kryptowaluty? Uważaj. Setki milionów dolarów w tokenach zaleje rynek w czerwcu

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze