Zagadka skrytki z Ethereum o wartości 470 mln USD rozwiązana, ale pozostaje jeden problem

Raina Lohmusa, założyciela LHV Bank okazał się właścicielem tajemniczej skrytki, w której przechowywane jest Ethereum o wartości 470 mln USD. Jest jednak jeden szalenie istotny szczegół. Lohmusa niestety zgubił klucze i nie ma dostępu do fortuny. Okazuje się, że jego przypadek nie jest zupełnie odosobniony.

Założyciel banku ma Ethereum o wartości 470 mln, ale zgubił klucz

Jak ujawnił Conor Grogan, dyrektor giełdy kryptowalut Coinbase, w swoim poście na X (dawniej Twitter), udało się ustalić właściciela wyjątkowo wartościowej skrytki. Okazał się nim Rain Lõhmus, założyciel estońskiego banku LHV Bank. Niestety mężczyzna zgubił klucz prywatny do swojej skrytki kryptograficznej, która zawiera 250 000 ETH o wartości około 470 milionów dolarów. W wywiadzie udzielonym ERR pod koniec października Lõhmus potwierdził, że posiada portfel zawierający 250 000 ETH. Przyznał jednak, że zgubił hasło do portfela i nie poczynił znaczących wysiłków, aby je odzyskać. Jednocześnie wyraził gotowość współpracy z każdym, kto mógłby pomóc w odzyskaniu zagubionych kluczy. Jak powiedział Lõhmus: Sam nie mogę rozwiązać tego problemu; jeśli ktoś uważa, że ​​może, przyjmę każdą ofertę.

W momencie, gdy Etherum osiągnęło ATH 10 listopada 2021 r.,(czyli prawie 4 900 USD) zapasy Lõhmusa były warte oszałamiające 1,22 miliarda dolarów. Pomimo niedawnego pogorszenia koniunktury na rynku portfel Lõhmusa nadal odnotował imponujący wzrost o 628,757%.

Zobacz też: Ethereum w końcu się obudzi? Prognozy są dość zgodne

Sytuacja beznadziejna?

Według szacunków Glassnode, około 10% podaży Bitcoinów, czyli około 1 857 721 BTC, może na zawsze pozostać w portfelach, do których zagubiono klucze. Inne raporty szacują, że może to być nawet 25%. To miliardy dolarów, które pozostaną niedostępna na zawsze, zasadniczo ograniczając krążącą podaż kryptowaluty. Nie dziwi więc, że branża szuka rozwiązania problemu zagubionych kluczy.

W zeszłym miesiącu Ledger ogłosił wprowadzenie na rynek rozwiązania do odzyskiwania kluczy prywatnych o nazwie Ledger Recover, które opiera się na chmurze. Początkowo społeczność nie przyjęła dobrze tego pomysłu, ale firma zdecydowała się go wprowadzić w życie.

Próbę rozwiązania tego problemu podjął też Coincover, platforma ochrony blockchain. Platforma zapewnia rozwiązanie do odzyskiwania fraz początkowych w ramach płatnej usługi subskrypcyjnej. Ponadto umożliwia użytkownikom utworzenie kopii zapasowej tajnej frazy odzyskiwania (SRP), która jest unikalnym zestawem 24 słów, które zapewniają dostęp do ich zasobów kryptograficznych.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze