XRP zdecydowanie góruje nad Ethereum. Rynek coś przeczuwa?

Vermont, Nowy Jork, Oregon i Dystrykt Kolumbii to jedyne regiony USA, w których Ethereum jest bardziej popularne niż XRP. Tak ciekawe wnioski płyną z interesujące zestawienia, które przygotował jeden z branżowych portali. Jak odczytać tak duże zainteresowanie kryptowalutą od Ripple?

XRP bije na głowę Ethereum pod względem popularności

Niezwykle ciekawe zestawienie przygotował portal CryptoPotato. Dane z Google Trends pokazują, że XRP jest bardziej popularny niż Ethereum aż w 47 stanach USA. Największe zainteresowanie odnotowano w takich miastach jak Delaware, Nevady, Luizjany, Arizony i Hawajów. Vermont, Nowy Jork, Oregon i Dystrykt Kolumbii to jedyne obszary, w których Ethereum wzbudza większe zainteresowanie.

Scenariusze dotyczące ewentualnego wzrostu wartości XRP w najbliższych miesiącach są dość zróżnicowane, ale raczej optymistyczne. W zależności od tego, jaki analityk przedstawia prognozy, szacunki wahają się od umiarkowanego wzrostu do 0,90 USD, do lata przyszłego roku, do nawet 500 USD, co wydaje się obecnym momencie zupełnie nierealne. Autorem tak przesadnie optymistycznej prognozy jest Shannon Thorp.

Zobacz też: Sytuacja XRP dynamicznie się zmienia. Czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie?

Płonne nadzieje, czy racjonalne kalkulacje?

Tak duże zainteresowanie XRP można wytłumaczyć wiarą w korzystne wyroki w sporze sądowym w SEC. Właściwie od samego początku roku cena XRP przechodziła liczne wzloty i upadki, a w drugiej połowie odnotowała znaczący trend wzrostowy. Duże zainteresowanie i rosnąca popularność kryptowaluty od Ripple mogą wynikać z rozwoju sytuacji wokół sporu pomiędzy Ripple a Amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Szczególnie sporo poruszenie rynku wywołało orzeczenie sędzi Analisy Torres, w którym stwierdziła, że XRP nie koniecznie jest papierem wartościowym.

Wynik batalii prawnej, która toczy się od grudnia 2020 r., prawdopodobnie ujrzy światło dzienne wiosną 2024 r. Wielu analityków i ekspertów przewiduje, że zdecydowane zwycięstwo Ripple może spowodować kolejne wzrosty kryptowaluty tej firmy.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze