XRP przekroczy magiczną granicę jeszcze w tym tygodniu?

XRP rozpalił nadzieję inwestorów niezłymi wynikami w ostatnich tygodniach. Ostatnio kryptowaluta od Ripple delikatnie spowolniła i po osiągnięciu 0,75 USD za monetę spadła do około 0,65 USD. Niemniej jednak prognozy jakie możemy znaleźć w sieci pozostają raczej optymistyczne. Wśród nich są umiarkowanie optymistyczne oraz te, które można by określić mianem „turbo optymistycznych” (nierealnych?). Oto kilka najnowszych prognoz.

Kurs XRP na dobrej drodze?

XRP jest jedną z tych kryptowalut, w którą wierzy spora część inwestorów. Wiele czynników musi złożyć się na to, by nastąpił sukces. Jednak przeglądając analizy może natrafić na masę optymistycznych wariantów. Analityk Dark Defender przewiduje 30% wzrost wartości XRP, docelowo do 19 listopada na poziomie 0,87 USD. O ile ta prognoza, biorąc pod uwagę aktualną sytuację, wydaje się dość zdroworozsądkowa, o tyle kolejne mogą nas wbić w fotel. Inni analitycy, np. Cryptoinsightuk, przewidują wzrost kryptowaluty od Ripple aż do 14 dolarów w ciągu miesiąca. Jednak jeszcze bardzie szaloną wizję prezentuje Shannon Thorp, przewidując, że potencjalny wzrost kryptowaluty w nadchodzących latach to nawet 500 USD. Krytycy tej tezy zwracają uwagę, że aby ten scenariusz się zrealizował, kapitalizacja rynkowa XRP powinna przekroczyć 250 bilionów dolarów. Według nich, czyni to prognozę wysoce nieprawdopodobną.

Zobacz też: XRP zdecydowanie góruje nad Ethereum. Rynek coś przeczuwa?

Na co trzeba uważać?

Niedawno mogliśmy przeczytać o prognozie dla XRP, która przewidywała wzrost o ponad 1000%. Oznaczałoby to dobicie do kursu w przedziale od 6 do 7 USD za jeden token. Autorem tej szalonej tezy był EGRAG CRYPTO. Już ta propozycja wydawała się mało prawdopodobna. Jak widać, wyobraźnia ponosi niektórych jeszcze bardziej w tej kwestii.

Nie jest tajemnicą, że to co może faktycznie wpłynąć i zmienić mocno kurs XRP, to ewentualna wygrana w sporze z SEC. Choć i tutaj eksperci ostrzegają, że euforia i optymizm, które mogłoby spowodować takie wydarzenie, może mieć charakter chwilowy. Nie ma zatem gwarancji, że kurs kryptowaluty od Ripple utrzyma wzrosty przez dłuższy czas.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze