XRP powoli gaśnie? Analitycy wskazują co się może wydarzyć

Posiadacze XRP wciąż „na plusie”, ale dalej mogą czuć pewien niedosyt. Magiczna granica 1 USD za jedną monetę była już blisko, ale w ostatnich dniach cel znowu zaczął się oddalać. Kryptowaluta od Ripple zaczęła wykazywać delikatną tendencję spadkową. Dlatego rynek zaczyna się zastanawiać, czy to tylko chwilowe wahania, czy zapowiedź kolejnych spadków kursu. Przyjrzyjmy się, co na ten temat sądzą analitycy.

XRP w końcówce listopada. Co się może wydarzyć?

XRP po obiecującym wzroście, który dawał nadzieję na przekroczenie magicznej granicy 1 USD nieco spowolnił. Kurs kryptowaluty oscyluje aktualnie obecnie około 0,65 USD. Tym samym nieco wyhamowały optymistyczne nastroje posiadaczy tego aktywa. Czy faktycznie jest się o co martwić? Analitycy są raczej spokojni. Changelly jedna z wiodących platform wymiany kryptowalut zakłada, że XRP w tym miesiącu jeszcze odbije w górę. Platforma przypuszcza, że mogą to być nawet zyski dwucyfrowe. Prognozy w podobnym tonie przedstawił serwis branżowy „Watcher.Guru”. Serwis przewiduje, że w listopadadzie kurs XRP wzrośnie o 30-32%, co oznacza, że cena altcoina osiągnie około 0,88 USD.

Z drugiej strony porównanie analogicznych okresów z ostatnich pięciu lat pokazuje, że tylko raz w listopadzie XRP przyniósł wyraźny wzrost kursu. Był listopad 2020 roku. Wówczas altcoin odnotował wzrost o 178,%. Tym samym ciężko doszukiwać się prawidłowości, które pozwoliłby na jakiś wyjątkowy optymizm, choć umiarkowanie pozytywne prognozy przeważają wśród analityków.

Zobacz też: XRP przekroczy magiczną granicę jeszcze w tym tygodniu?

Analitycy nie są zgodni

Oczywiście nie wszyscy obserwatorzy rynku kryptowalut są zgodni i takie opinie też warto rozważyć. Podczas, gdy większość prognoz uspokaja i daje nadzieję na pozytywne zakończenie miesiąca, zupełnie odmienną opinię prezentuje na X (dawniej Twitter) crypto shot news. W poście opublikowanym niedawno na X możemy przeczytać:


Ostatnie zachowanie cen wskazuje na potencjalne wybicie w dół z formacji trójkąta, zmniejszoną zmienność i zwiększoną presję sprzedaży. Jeśli ten trend się utrzyma, wartość XRP może spaść poniżej 25-dniowej wykładniczej średniej kroczącej (EMA) wynoszącej 0,6070 USD, a być może nawet dalej do 0,5800 USD, osłabiając nadzieje na gwałtowny wzrost.

Mimo wszystko większość społeczności wciąż pozostaje optymistyczna licząc, że ewentualne pozytywne zakończenie sporu Ripple z SEC może być katalizatorem dla kursu kryptowalut. Warto jednak patrzeć możliwie szeroko i brać pod uwagę różne scenariusze wydarzeń.

Zastrzeżenie: Niniejszy artykuł nie stanowi porady inwestycyjnej i ma charakter wyłącznie informacyjny.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze