Wybicie ceny BTC – „stosunkowo szybko”

Wybicie ceny BTC nastąpi „stosunkowo szybko”, ponieważ wolumeny obrotów na Bitcoinie mogą wystraszyć traderów.

Obserwowana ostatnio niska aktywność transakcyjna zyskuje na znaczeniu, ponieważ analitycy prognozują powrót zmienności.

Bitcoin (BTC) rozczarował byki przed otwarciem Wall Street 26 maja, gdy BTC/USD powrócił poniżej poziomu 29 000 USD.

Rynki są „niesamowicie spokojne” po FOMC

Cointelegraph Markets Pro i TradingView prześledziły mało inspirujący dzień dla Bitcoina, który miał 800 USD strat w jednej świecy godzinowej na kilka godzin przed rozpoczęciem handlu w USA.

Największa kryptowaluta uniknęła zmienności po opublikowaniu protokołu Federalnego Komitetu Otwartych Rynków (FOMC) Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych.

Pozwoliły one uniknąć poważnych odstępstw od znanych już faktów dotyczących polityki gospodarczej i pomimo obaw, że działania antyinflacyjne mogą doprowadzić do recesji. W oficjalnych komunikatach nie pojawiło się słowo „recesja”. Co zawsze jest interpretowane przez rynek. Przy okazji brak tego słowa w oficjalnych komunikatach Fed odebrane zostało przez rynek akcji w USA pozytywnie.

Jednak nawet starsze rynki pozostały stosunkowo chłodne, a analityk Dylan LeClair określił sytuację jako „niesamowicie spokojną” na podstawie danych o zmienności.

Współpracownik Cointelegraph, Michaël van de Poppe, który 25 maja przewidział ruch w kierunku 32 800 USD dla BTC/USD, powtórzył, że wybicie z obecnej strefy handlowej „nadejdzie stosunkowo niedługo”.

Jednak sygnały on-chain oznaczały, że prawdopodobnie nie było impulsu do znaczących zmian cen, według tradera i analityka Rekt Capital.

Analizując wolumeny w sieci, stało się jasne, że ani kupujący, ani sprzedający nie byli przygotowani na odważne deklaracje i przewidywania na obecnych poziomach.


„Poprzednie okresy wysokiego wolumenu BTC po stronie sprzedającej poprzedzały okresy, w których wolumen kupującego zaczął spadać w następnych tygodniach.


Ale teraz widzimy, że:


a) wolumen sprzedających spada z czasem,
b) nie pojawiły się żadne duże oferty kupujących w $ BTC” – wyjaśnił tego dnia obserwującym na Twitterze.

Jak podał Cointelegraph, NVT Golden Cross, długoterminowy wskaźnik zaprojektowany do łapania szczytów i dołków cen za pomocą wolumenu, błysnął w tym tygodniu na czerwono, ponieważ okazało się, że transakcje on-chain nie były wystarczająco znaczące, aby obsłużyć nawet poziomy 30 000 USD.

Dogecoin celuje w nowe roczne minima

Altcoiny zaprezentowały dzisiaj mieszaninę wzrostów i spadków, a Ether (ETH) był zauważalnie jednym z najsłabszych tokenów o największej kapitalizacji.

Z wyjątkiem knota z 12 maja, ETH/USD notowano 26 maja na najniższym poziomie od 10 miesięcy, osiągając 1815 USD na Bitstamp.

„Pytanie brzmi, czy możemy odbić się stąd i przełamać poziom 1.940 dolarów” – powiedział Van de Poppe.

Tymczasem dzienne straty Solany (SOL) zbliżyły się do 10%, podczas gdy Dogecoin (DOGE) był na najniższym poziomie od kwietnia 2021 r.

Wszyscy czekają na jakiś ruch cenowy BTC. I znaczna część rynku oczekuje wzrostu, przynajmniej do okolic 32500 $.

Przeważnie kiedy większość oczkuje jakiegoś ruchu to odbywa się ruch przeciwny albo ruch oczekiwany poprzedzony zostaje ruchem zmyłkowym.

Wolumeny są słabe dlatego określenie kierunku wybicia jest trudniejsze niż zwykle, a rynek może dłużej czekać na poważny impuls. Niepewność dominuje ale spekulacja z pewnością zainicjuje nadanie kierunku. Przy małych obrotach aż się prosi o jakąś zagrywkę.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx