Współzałożyciel BitMEX, Arthur Hayes, proponuje stablecoina opartego na Bitcoinie

Współzałożyciel BitMEX, Arthur Hayes, proponuje stablecoina opartego na Bitcoinie

Proponowany stablecoin, pod nazwą Satoshi Nakamoto Dollar, ma być całkowicie wolny od jakichkolwiek ruchów dolara amerykańskiego, które wymagają usług bankowych.

Podczas gdy amerykańskie organy regulacyjne coraz częściej przyglądają się monetom typu stablecoin, społeczność nadal przedstawia nowe pomysły na monety typu stablecoin niezależne od dolara amerykańskiego.

Arthur Hayes, współzałożyciel i były dyrektor generalny giełdy kryptowalut BitMEX, zaproponował stworzenie nowego stablecoina o wartości powiązanej z sumą Bitcoinów o wartości 1 dolara w BTC oraz jeden odwrotny perpetual swap BTC na USD. Swoją ideę nowego dolara Satoshi Nakamoto (NUSD) lub NakaDollar przedstawił w poście na blogu zatytułowanym „Dust on Crust” z 8 marca.

W przeciwieństwie do głównych stablecoinów zabezpieczonych rezerwami, powiązanych z dolarem amerykańskim, takich jak Tether (USDT) proponowany NakaDollar nie będzie zależał od jakichkolwiek rezerw USD, ale wyłącznie od giełd instrumentów pochodnych, które wymieniają płynne odwrotne wieczyste swapy, powiedział Hayes.

Proponowany stablecoin byłby wyraźnie oparty na zestawie krótkich pozycji BTC i odwrotnych bezterminowych swapów USD, utrzymując swój stosunek 1: 1 do dolara amerykańskiego poprzez transakcje matematyczne między nową zdecentralizowaną autonomiczną organizacją (DAO) — NakaDAO — autoryzowanymi uczestnikami i giełdami instrumentów pochodnych .

Proces tworzenia stablecoina NakaDollar będzie całkowicie wolny od jakichkolwiek ruchów USD, które wymagają usług banków, stwierdził Hayes.

Zauważył jednak, że proponowany stablecoin NUSD nie byłby zdecentralizowany, dodając:

„Punktami ryzyka rozwiązania NakaDollar byłyby scentralizowane giełdy kryptowalutowych instrumentów pochodnych. Wykluczyłem zdecentralizowane giełdy instrumentów pochodnych, ponieważ nie są one nawet w przybliżeniu tak płynne jak ich scentralizowane odpowiedniki […]”

Przeczytaj także : Cena srebra wzrośnie o 1000%, gdy złoto osiągnie 5 000 USD do 2027 – rządy „deprecjonują” swoje waluty – Rob McEwen

Wiadomość ta pojawia się gdy właściciele Silvergate Bank, dużego banku skoncentrowanego na kryptografii w Stanach Zjednoczonych, zamykają działalność i likwidują bank w związku z trwającym spadkiem koniunktury na rynku. Zamknięcie nastąpiło szybko po tym, jak nowojorski Departament Usług Finansowych nagle nakazał Paxos Trust Company wstrzymanie emisji Binance USD.

Hayes nie jest osamotniony w rozważaniu o niezależnych od USD stablecoinów wśród ciągłej presji ze strony organów regulacyjnych. W lutym dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, zasugerował, że branża kryptowalut prawdopodobnie przeniesie się na inne waluty fiducjarne jako bazę dla stablecoinów, w tym euro, jenów lub dolarów singapurskich.

Rząd Stanów Zjednoczonych swoim podejściem do kryptowalut zaczyna wyraźnie szkodzić temu rynkowi.

Może Cię zainteresuje:

Komentarze