Włoski gigant i kryptowaluty? Od teraz można płacić nimi za ich samochody

Zawsze marzyłeś o Ferrari, ale twoje oszczędności są w krypto? Teraz masz problem z głowy! Włoska marka postanowiła zaakceptować kryptowaluty jako formę płatności za ich luksusowe samochody sportowe. Co prawda na razie w USA, ale mówią, że to dopiero początek. Europa jest następna w kolejce.

Ferrari idzie na całość z kryptowalutami

Większość dużych firm trzyma się z dala od krypto z powodu jego zmienności. Pamiętacie, jak Tesla zaczęła akceptować bitcoiny, a potem się wycofała? Teraz ponoć są plany przywrócenia poprzedniego stanu rzeczy. Ferrari ma inny plan. Enrico Galliera, główny dyrektor ds. marketingu i handlu, powiedział Reutersowi, że kryptowaluty podjęły wysiłki, aby zmniejszyć swój ślad węglowy. Ferrari ma na celu osiągnięcie neutralności węglowej do 2030 roku, więc akceptacja krypto ma sens.

Decyzja o akceptacji kryptowalut była odpowiedzią na prośby rynku i dealerów. Wielu klientów Ferrari zainwestowało w krypto. Niektórzy z nich to młodzi inwestorzy, którzy dorobili się na kryptowalutach. Inni to bardziej tradycyjni przedsiębiorcy, którzy zechcieli zdywersyfikować swoje portfele.

Chociaż niektóre kryptowaluty stały się bardziej energooszczędne, Bitcoin wciąż jest krytykowany za swoje wydobycie. Ferrari jednak się tym nie przejmuje. W pierwszej połowie tego roku firma wysłała ponad 1,800 samochodów do regionu Ameryk, który obejmuje USA.

Zobacz także: Solana zapłaci Ci 400 000 dolarów. Wystarczy, że znajdziesz jedną rzecz

Kryptowaluty na fali wznoszącej

Galliera nie ujawnił, ile dokładnie samochodów Ferrari spodziewa się sprzedać za pomocą krypto. Ale firma chce przetestować ten rozwijający się rynek. „Pomoże nam to nawiązać kontakt z ludźmi, którzy niekoniecznie są naszymi klientami, ale mogą sobie pozwolić na nowe Ferrari”, powiedział.

Jak już wspomnieliśmy, firma planuje rozszerzyć program krypto w pierwszym kwartale przyszłego roku. Europa, Bliski Wschód i Afryka to największy region Ferrari, stanowiący 46% wszystkich dostaw samochodów w pierwszej połowie tego roku.

Włoski gigant współpracuje z jednym z największych procesorów płatności kryptowalutowych – BitPay. Będą akceptować transakcje w Bitcoinie, Etherze i USDC. BitPay natychmiast zamieni płatności kryptowalutowe na tradycyjną walutę w imieniu dealerów Ferrari, chroniąc ich przed wahaniem cen.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze