Wkręcona w żart prezes EBC wyznaje przerażającą prawdę o CBDC

Wkręcona w żart prezes EBC wyznaje przerażającą prawdę o CBDC

Społeczność krypto szeroko udostępnia i komentuje ciekawy żart z prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde w roli głównej. Całkiem na poważnie przyznała, że cyfrowe euro będzie wykorzystywane do kontrolowania płatności dokonywanych przez obywateli.

Prank z prezes Europejskiego Banku Centralnego

Prezes EBC została wkręcona w rozmowę z fałszywym prezydentem Ukrainy za którego podawał się żartowniś. Przy czym jej wypowiedzi są jak najbardziej szczere i poważne, a przez to przerażające.

Film został wyróżniony przez użytkownika Twittera Watcher Guru 6 kwietnia i wywołał znaczną falę komentarzy w mediach społecznościowych. Lagarde zaapelowała w nim, by nie polegać na „walucie nieprzyjaznych krajów” lub walucie dostarczanej przez „prywatny podmiot korporacyjny, taki jak Facebook lub Google”. Powiedziała, że prace nad wprowadzeniem cyfrowego euro muszą być kontynuowane.

Cointelegraph prześledził źródło prezentowanego wideo z 17 marca, w którym Lagarde wydaje się mówić bardziej szczerze niż zwykle. Wkręcona w żart prezes EBC była przekonana, że rozmawia z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Żartownisie prowadzili podobne rozmowy z innymi osobami publicznymi, w tym z autorem Harry’ego Pottera, J.K. Rowling i byłym prezydentem Stanów Zjednoczonych George’m W. Bushem.

Lagarde potwierdza wprowadzenie kontroli Europejczyków

Kiedy fałszywy „Zelensky” zauważył, że „problem polega na tym, że Europejczycy nie chcą być kontrolowani” przez cyfrową walutę banku centralnego, Lagarde przyznała, że jednak „ kontrola będzie”. Prezes EBC dodała, że będzie to „ograniczona kontrola”:

„Zastanawiamy się, czy w przypadku bardzo małych kwot, około 300, 400 euro, moglibyśmy zastosować mechanizm, w którym nie byłoby żadnej kontroli. Ale to może być niebezpieczne”.

Lagarde zauważyła, że ataki terrorystyczne mogą być i w przeszłości były w całości finansowane z małych, anonimowych transakcji.

Przeczytaj także: Byki Bitcoina czekają na impuls

Powszechne oburzenie społeczności krypto

Społeczność kryptograficzna ostro krytykuje komentarze Lagarde. Szczególna krytyka wyrażana jest w odniesieniu do wyznania, że cyfrowe euro pozwoliłoby na kontrolę nad ludźmi i nad płatnościami.

Wielu czytelników nie kryje oburzenia, zastanawiając się „dokąd to wszystko zmierza”. Ludzie będą zmuszeni do korzystania ze zdecentralizowanych walut, takich jak Bitcoin.

EBC rozpoczął dwuletni proces wprowadzania cyfrowego euro w lipcu 2021 roku i informuje o jego postępach.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze