Byki Bitcoina czekają na impuls

Niewiele dzieje się na wykresie Bitcoina w ostatnich dniach. Szeroki rynek krypto porusza się w trendzie bocznym oczekując na impuls, który może pojawić się dzisiaj po południu. Giełdy akcji w USA zakończyły już tydzień bez większych zmian na indeksach.

W oczekiwaniu na dane o zatrudnieniu z USA

Słaby wzrost zatrudnienia w grudniu 2022, był głównym czynnikiem determinującym zmagania amerykańskich akcji w ciągu ostatnich kilku dni. Czwartek rozpoczął się od negatywnie dla głównych indeksów, zanim poranny rajd pomógł podnieść je do pozytywnego zamknięcia. S&P, Dow i Nasdaq zakończyły dzień na plusie, odpowiednio o 0,36%, 0,01% i 0,76%.

Dzisiaj rynek oczekuje na publikację następnych danych o zatrudnieniu w USA. Mogą dać impuls rynkowi krypto bo rynek akcji ma dziś dzień wolny i zareaguje dopiero po świętach.

Próby niedźwiedzi bez powodzenia

Jeśli chodzi o Bitcoina, dane dostarczone przez TradingView pokazują, że niedźwiedzie podjęły kolejną próbę przełamania wsparcia na poziomie 28 000 USD. Jednak byki skutecznie poradziły sobie ze słabymi misiami. Po krótkim spadku do dziennego minimum na poziomie 27 738 USD, kurs BTC powrócił z powrotem powyżej 28 100 USD.

Według starszego analityka technicznego Kitco, Jima Wyckoffa, niepowodzenie w przebiciu się w górę z dobrze zdeptanego wsparcia na poziomie 28 000 USD doprowadziło do spadku kwietniowych cen kontraktów terminowych.

„Rynek porusza się bokiem na wyższych poziomach przez dwa tygodnie, a trend wzrostowy cen utknął w martwym punkcie” – napisał Wyckoff.

„Byki na BTC nadal mają silną ogólną przewagę techniczną w krótkim terminie, ale muszą wkrótce wykazać się nową siłą, aby utrzymać trend wzrostowy cen”.

Przeczytaj także: Ethereum zalicza nowy szczyt w 2023. Bitcoin się konsoliduje

Optymizm analityków nie taki oczywisty

Założyciel Eight Global, Michaël van de Poppe, pozostaje optymistą co do Bitcoina ze względu na fakt, że był w stanie utrzymać powyżej wsparcia na poziomie 27 600 USD. Uważa on, że następny nacisk ze strony byków może sprawić, że największa kryptowaluta przekroczy 30 000 USD.

Jednak analityk rynkowy Rekt Captial nie jest jeszcze gotowy do przyjęcia takiego scanriusza. Według niego być może rysuje się formacja podwójnego szczytu na wykresie Bitcoina. Wzywa o zachowanie czujności i o cierpliwość w oczekiwaniu, jak sprawy potoczą się w ciągu najbliższych kilku dni.

A dla niedźwiedzich ekspertów od wykresów, analityk kryptograficzny Kaleo dostarczył następujący odwrotny wykres Bitcoina, aby pokazać, że perspektywy idące do przodu rzeczywiście patrzą w górę (lub w dół, na odwrotnym wykresie).

Konsolidacja altów trwa

Na czwartkowych notowaniach pierwszej 200 znalazły się 3 alty, które odnotowały dwucyfrowe wzrosty. Reszta walut cyfrowych odnotowała zyski lub straty na poziomie ±6%.

Liderami rynku były Ontology (ONT), Audius (AUDIO) i Alchemy Pay (ACH), które odnotowały wzrostyu odpowiednio o 27,79%, 12,57% i 10,32%.

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowaluty wynosi obecnie 1,186 biliona dolarów, a wskaźnik dominacji Bitcoina wynosi 45,8%.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze