Ethereum zalicza nowy szczyt w 2023. Bitcoin się konsoliduje

Ethereum zalicza nowy szczyt w 2023. Bitcoin się konsoliduje

Środa i czwartek rano to kolejne dni handlu w trendzie bocznym na rynku kryptograficznym. Bitcoin utrzymuje się na stałym poziomie powyżej 28 000 USD a Ethereum zalicza szczyt roku 2023. Tymczasem złoto osiągnęło najwyższą cenę od ponad roku w związku z rosnącym poziomem zadłużenia USA, słabszym dolarem amerykańskim i niepewnością inwestorów w światowej gospodarce.

Akcje w środę na minusie

Akcje amerykańskie notowały spadki po tym, jak opublikowane dane pokazałay, że wzrost liczby miejsc pracy w sektorze prywatnym uległ spowolnieniu w grudniu. Sektor usług w USA również lekko zwolnił tempa. Na zamknięciu rynków S&P i Nasdaq były na minusie, spadając odpowiednio o 0,25% i 1,07%. Dow zdołał zakończyć sesję na plusie 0,24%.

Kurs Bitcoina w konsolidacji

Dane z TradingView pokazują, że cena Bitcoina odnotowała wahania w ciągu dnia 3,13%. Podczas handlu w środę Bitcoin wspiął się do najwyższego poziomu 28 834 USD we wczesnych godzinach handlu i spadł  do 27 935 USD. Warto zawuażyć, że każdy spadek ceny BTC poniżej 28000 USD wykorzystywany jest do zakupów. A cena szybko powraca powyżej okrągłego poziomu.

Według starszego analityka technicznego Kitco, Jima Wyckoffa, obecna konsolidacja nie jest niedźwiedzia. Byki na Bitcoinie „nadal mają ogólną ogólną przewagę techniczną w krótkim okresie”. Dodał, że „trend wzrostowy cen na dziennym wykresie słupkowym również się zatrzymał, ale pozostaje na swoim miejscu”.

Przeczytaj także: Kryptowalutowe ETF-y mocno pożądane 

Ethereum osiąga 1949 USD – najwyższa cena od sierpnia 2022

Podczas gdy Bitcoin utknął w konsolidacji, Ethereum osiągnął dzienny szczyt 1940 USD, najwyższą cenę od sierpnia. Wzrost został przypisany szybko zbliżającemu się hard forkowi Szanghaj, który ma się odbyć 12 kwietnia. Umożliwi on obstawianie wypłat z sieci Beacon po raz pierwszy od jej uruchomienia w grudniu 2020 r.

FOMO na ETH ?

Ruch w górę na Ethereum podekscytował wielu członków społeczności kryptograficznej. Skłoniło to niektórych do zakupu drugiej w rankingu kryptowaluty, zanim osiągnie poziom 2000 USD. Z tego powodu analityk rynkowy Crypto Tony’ego udzielił następującej rady każdemu, kto zaczyna odczuwać potrzebę FOMO na ETH.

Altcoiny mają tendencję wzrostową

Jak to często bywa, gdy Bitcoin idzie bokiem, altcoiny odnotowują wzrosty.

Największy wzrost w ciągu odnotował MIL.k (MLK), rosnąc o 59,54% do poziomu 0,493 USD, podczas gdy Coin98 (C98) odnotował wzrost o 19,97%, a Bora (BORA) wzrósł o 17,4%.

Ogólna kapitalizacja rynkowa kryptowalut wynosi obecnie 1,197 biliona dolarów, a wskaźnik dominacji Bitcoina wynosi 45,7%.

Może Cię zainteresuje:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze