Wieloryby Bitcoin budzą się po latach. Dlaczego miliony wróciły do gry?

Nieaktywne od lat portfele Bitcoin zaczynają zaskakująco się aktywować, przesuwając miliony dolarów, budząc ciekawość obserwatorów rynku kryptowalut.

Coraz liczniejsze przelewy z „zapomnianych” portfeli

Niedawno portfel Bitcoin, który nie wykazywał żadnej aktywności przez blisko sześć lat, dokonał imponującej transakcji na ogromną sumę 2,995 BTC. W przeliczeniu to około 82,3 mln dolarów. Początkowo, w 2016 roku, gdy ten portfel otrzymał swoje środki, wartość jednego Bitcoin wynosiła zaledwie 459 dolarów.

Co ciekawe, ten sam portfel dokonał niewielkiej transakcji w 2017 roku, przesuwając 204,89 BTC. Od tamtej pory środki pozostawały nietknięte aż do teraz. Obecnie na koncie pozostało zaledwie 0.00028 BTC, czyli mniej niż 8 dolarów. Co więcej, oba nowo utworzone adresy, na które przesunięto środki, zostały założone niedawno, co dodaje całej transakcji niemałej tajemniczości.

Zobacz także: Decyzja zapadła: cyfrowe Euro już za rogiem. Rynki czekają na rewolucję

Wieloryby Bitcoin budzą się ze snu

To nie jedyny w ostatnim czasie przypadek takiego „przebudzenia”. Kolejny portfel, który pozostawał w uśpieniu przez trzy lata, nagle przelał około 5,000 BTC, o szacunkowej wartości 140 mln dolarów, na trzy różne adresy.

Analizy wskazują na wzmożoną aktywność wśród wczesnych entuzjastów Bitcoin. Jill Martin, znana analityczka kryptowalut, zwróciła uwagę na to, że adresy, które były nieaktywne od 2012 roku, zaczynają się ożywiać. Tylko w październiku tego roku cztery z nich wznowiły działalność, przekazując łącznie 653 BTC, czyli aktywa o wartości 18,25 mln dolarów.

Nie można również zapomnieć o transakcji, która miała miejsce w lipcu. Portfel, który nie był używany przez 11 lat, nagle przelał wszystkie swoje środki – 1037 BTC. W chwili transakcji były one warte 31 mln dolarów. Kiedy ten portfel zakupił swoje Bitcoiny w 2012 roku, kosztowały one zaledwie 4,92 dolara za sztukę.

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze