Wieloryby akumulują kolejne kryptowaluty. Warto je obserwować

Ekosystem kryptowalut cały czas tętni życiem i to pomimo marazmu gdyby oceniać po dynamice cenowej, szczególnie w segmencie tzw. altcoinów. W takim otoczeniu rynkowym szczególną uwagę warto zwrócić na to jakie ruchy podejmują tzw. wieloryby, czyli hodlerzy dużych ilości tokenów o ponadprzeciętnym wpływie na kryptowaluty.

Wieloryby lubią kryptowaluty platform tradingowych

Po wprowadzeniu w życie decyzji zdecentralizowanej giełdy Uniswap o wprowadzeniu opłaty transakcyjnej na protokole w wysokości 0,15% cena za token UNI tąpnęła o całe 5%. Wiele wskazuje na to, że mógł być to przynajmniej tymczasowo koniec złych wiadomości. Według firmy Santiment zajmującej się profesjonalnie analizą danych on-chain, liczba aktywnych adresów i ogólny ruch na monetach UNI wzrosły w następstwie ww. spadków. Zjawisko to wskazuje na rosnące zainteresowanie inwestorów i spekulantów platformą i być może trend, w świetle którego użytkownicy patrzą ponad krótkoterminowymi ruchami kursu i koncentrują się na szerszym, długoterminowym potencjale ekosystemu Uniswap.

Skoro jesteśmy w temacie tokenów giełdowych zwróćmy też uwagę na kryptowalutę platformy Blur ($BLUR), która zajmuje się pośrednictwem w handlu tokenami niezamiennymi (NFT) i jest najbliższym konkurentem niegdysiejszego monopolisty OpenSea (który póki co tokenu nie ma). Kurs $BLUR w przeszłości odnotowywał dramatyczne wahania, tak i tym razem wzrósł o 40% po czym ponownie się ustabilizował. Bardzo intrygujące jest też zachowanie wielorybów koreańskich związanych z tamtejszą giełdą Upbit, jako że wykorzystały one spadki związane z październikowym odblokowaniem tokenów do większej akumulacji. Sugeruje to potencjalne strategiczne pozycjonowanie się na rynku pod przewidywany wzrost wartości kryptowaluty BLUR.

fot. CMC

Zobacz też: Polygon i BAYC stworzą własny blockchain? Sensacyjne wieści dla ApeCoin DAO i społeczności krypto

Meme-coiny i krypto-hazard

Inny krypto wieloryb znany pod pseudonimem „cygninae.eth”, dokonał dużej inwestycji zabezpieczając 8,5 miliona tokenów RLB (Rollbit) o wartości 1,28 miliona dolarów. Posunięcie to wywołało dyskusje wśród entuzjastów kryptowalut. Z jednej strony bowiem gracz ten dorobił się wcześniej fortuny na kryptowalucie PEPE, z drugiej jednak strony jego współczynnik trafień z ostatnich sześci miesięcu wynosi 38% oraz poniósł ogromne starty na projektach $UNIBOT oraz $FUMO. Czy to duży czy mało? Kwestia percepcji. Tak czy inaczej obserwatorzy rynku zdają się bacznie obserwować kroki portfela „cygninae.eth” i i respektować jego decyzje.

Nadmieńmy przy okazji jeszcze że Floki Inu, jeden z najpopularniejszych memecoinów z czasów ostatniego rynku byka zawdzięczający swoją nazwę jednemu z psów przedsiębiorcy Elona Muska, ogłosił właśnie plany ekspansji. Deweloperzy przedstawili propozycję nowej zdecentralizowanej organizacji autonomicznej (DAO) i tokena stakingowego. Jeśli zostanie zatwierdzony, nie tylko nagrodzi stakerów kryptowaluty $FLOKI, ale także uruchomi dwa kluczowe projekty. Proponowany system mógłby potencjalnie zablokować znaczną część znajdujacych się w obrocie tokenów $FLOKI, wpływając na ich płynność i przyszłą trajektorię cenową.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze