Wieloryb pali Ethereum w piecu – pozbył się 2500 ETH. O co chodzi?

Kryptowaluty zdecydowanie nie lubią nudy. Teraz wszystkie oczy zwrócone są na tajemniczego wieloryba z Ethereum o adresie 'nd4.eth’. Wydawałoby się, że wykonał on zwykły ruch, ale nie do końca tak jest. Posłał on bowiem 4,5 miliona dolarów (2 500 ETH) na adres 'burn’. To jak wrzucenie ogromnej sumy pieniędzy do pieca. Zostały usunięte z obiegu na zawsze. To wydarzyło się 26 lipca. O co w tym wszystkim chodzi?

Kim jest tajemniczy wieloryb?

Choć nie ma zbyt wielu informacji na jej temat, to niezawodny krypto Twitter ruszył do śledztwa. Na jaw wychodzą okruchy informacji. Na przykład to, że użytkownik 'nd4.eth’ w przeszłości pojawił się na Binance Leaderboard, który pokazuje najbardziej wprawnych traderów na tejże platformie.

Jeden z użytkowników Twittera ujawnił, że trader zarobił ponad 20 milionów dolarów na pozycji długiej GMT. Potem zainwestował wszystko w pozycję krótką BTC, po czym… usunął swoje konto.

Co ciekawe, to nie jest pierwszy raz, gdy ten adres robi coś takiego. Z informacji DeBank wynika, że 'nd4.eth’ wcześniej już kilkakrotnie spalał Wrapped Ethereum (WETH). W sumie chodzi o około 8 000 dolarów. Adres wciąż dysponuje całkiem pokaźnym portfelem, z około 3,57 miliona dolarów zainwestowanych w GMX i GNS.

Zobacz również: WorldCoin zbiera żniwa. Mają już dwa miliony, chcą… miliarda użytkowników!

Dlaczego spalił 4,5 miliona w Ethereum?

Dlaczego 'nd4.eth’ spalił 4,5 miliona dolarów? To pytanie daje do myślenia. Niezależnie od powodów tajemniczy wieloryb przyczynia się do wzrostu ekosystemu Ethereum. Takie działania podsycają też narrację o Ethereum jako 'ultradźwiękowym pieniądzu’. Laurence Day, twórca protokołu Wildcat, żartobliwie wyraził swoje uznanie, mówiąc:

„Jeśli dziś rano nie podziękowałeś nd4.eth za przyczynienie się do narracji o ultradźwiękowym pieniądzu, zastanów się mocno, nad czym tu właściwie pracujesz.”

Faktycznie, spalanie tokenów sprawia, że stają się one deflacyjne, co zwykle ma na celu zmniejszenie ich ilości w obiegu i zwiększenie popytu. Ale Ethereum to nie jedyna sfera, w której ten nieznany nikomu osobnik funkcjonuje. Według tweetu od Lookonchain, użytkownik „wydał 5 330 DAI na zakup GMX i GNS 29 lipca oraz przelał 34,9 GMX (1 989 dolarów) i 600 GNX (2 733 dolarów) na martwy adres.”

Może Cię również zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze