Ile zarobiłbyś, gdybyś kupił Bitcoin, kiedy pierwszy raz padł w „The Simpsons”?

Dziś będzie trochę na luzie. Od premiery w 1989 roku, „The Simpsons” nie tylko bawią widzów na całym świecie, ale także często sięgają po tematy związane z bieżącymi wydarzeniami i kulturą popularną. W jednym z epizodów, wyemitowanym dokładnie 8 grudnia 2013 roku, po raz pierwszy pojawił się Bitcoin.

Bitcoin i The Simpsons

W odcinku zatytułowanym „Yellow Subterfuge”, Krusty, postać klauna z amerykańskiego serialu, wpada w finansowe tarapaty. Lisa Simpson próbuje mu pomóc, sugerując sprzedaż praw do swojego programu za granicą. W rozmowie pojawia się wzmianka o pechowych inwestycjach w Bitcoin, co wtedy mogło wydawać się nieco abstrakcyjne.

W dniu emisji odcinka, Bitcoin kosztował średnio $795,87. Gdyby ktoś zainwestował wtedy 1000 dolarów w tę kryptowalutę, dzisiaj jego kryptoaktywa byłyby warte aż $36,412,39. To zysk na poziomie 3541% w ciągu prawie 10 lat. W porównaniu, ta sama suma zainwestowana w indeks S&P 500 dałaby zysk 196%.

Bitcoin od tego czasu znacząco zyskał na wartości, osiągając historyczne szczyty w listopadzie 2021 roku, niemal 69 000 dolarów. Wprowadzenie Bitcoin ETF przez różne instytucje finansowe dodaje optymizmu co do przyszłości najpopularniejszej kryptowaluty.

„Simpsonowie” nie tylko dostarczają rozrywki, ale też zaskakują swoją zdolnością do przewidywania wydarzeń i trendów. Kto by pomyślał, że żartobliwy komentarz Krusty’ego mógłby zainspirować tak lukratywną inwestycję?

Może Cię również zainteresować: WorldCoin zbiera żniwa. Mają już dwa miliony, chcą… miliarda użytkowników!

Simpsonowie „wiedzieli” o krypto dziesięć lat przed ich powstaniem

Co ciekawe, z Simsonami i kryptowalutami wiąże się jeszcze jedna interesująca historia. W 17. odcinku 8. sezonu zatytułowanym „My Sister, My Sitter„, pojawiła się lokalizacja o nazwie „Crypto Barn” wraz z podpisem „miejsce na kody”. I pewnie nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie fakt, że epizod wyemitowano… 2 marca 1997 roku. Ponad dziesięć lat przed tym, kiedy powstał Bitcoin.

Serial The Simpsons od lat jest powodem do powoływania do życia niestworzonych teorii spiskowych. Oprócz tych, których główną rolę odgrywa Bitcoin, było chociażby powołanie Donalda Trumpa na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. Tę sytuację twórcy „przewidzieli” już w 2000 roku.

Zobacz również:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze