Wielka Brytania od października wprowadza przepisy, które uderzą w branże krypto. Popularna giełda niepewna przyszłości

Na początku października Wielka Brytania wprowadza nowe przepisy dotyczące reklamowania produktów finansowych. Nowe prawo dotyczące tego marketingu może znacząco utrudnić funkcjonowanie branży krypto. Poważne obawy w tej sprawie wyraża CEO popularnej giełdy Bybit.

Wielka Brytania wprowadza istotne zmiany. Giełda Bybit pełna obaw

Rząd Wielkiej Brytanii, z premierem na czele, deklarował wielokrotnie swoją otwartość i gotowość do rozwoju branży kryptograficznej. Jak się okazuje słowa, nie zawsze idą w parze z czynami.

Od 8 października brytyjski przepisy dotyczące promocji produktów finansowych obejmą rónież firmy kryptograficzne. Branża wyraża obawy, że zmiany wpłyną na zdolność dotarcia podmiotów związanych z kryptowalutami do lokalnych klientów. Przepisy wymagają między innymi, aby każda firma kontaktująca się z klientami w Wielkiej Brytanii była zarejestrowana lub autoryzowana przez Komisję Nadzoru Finansowego. Konieczne będzie również jasne komunikowanie klientom, że inwestowanie w kryptowaluty wiąże się z dużym ryzykiem utraty wszystkich zainwestowanych pieniędzy.

Zmiana skłoniła już niektóre firmy, w tym Luno i PayPal, do wstrzymania niektórych operacji kryptograficznych. Za złamanie przepisów ma grozić na do 2 lat pozbawienia wolności.

Zobacz też: Ponad 20 tys. tokenów kryptograficznych zmanipulowanych za pośrednictwem popularnej giełdy. Wash trading na 2 mld USD!

Bybit negatywnie nastawiony do zmian

Swoje obawy co do skutków planowanych zmian wyraził CEO giełdy Bybit. Według dyrektora generalnego Bybit Ben Zhou, giełda kryptowalut Bybit już szuka sposobów na pozostanie w Wielkiej Brytanii. W wiadomości na Telegramie Zhou zapewnił, że opuszczenie Wielkiej Brytanii nie jest częścią naszej obecnej strategii. Zhou dodał również, że wierzy, że giełdy kryptowalut będą szukały możliwości osiągnięcia zgodności z brytyjskimi organami regulacyjnymi w przyszłości i będą aktywnie badać wszystkie opcje dla wyjścia z tej sytuacji”. Giełda bierze pod uwagę wyniesienie się z Wielkiej Brytanii, ale zapewnia, że jest to absolutna ostateczność. By tego uniknąc Zhou przekazał, że Bybit prowadzi konsultacje z lokalnymi przedsiębiorstwami, by wypracować stanowisko i propozycję podmiotów kryptograficznych, które umożliwią im dalsze kontynuowanie działalności w Wielkiej Brytanii.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze