Ponad 20 tys. tokenów kryptograficznych zmanipulowanych za pośrednictwem popularnej giełdy. Wash trading na 2 mld USD!

Firma Solidus Labs, zajmująca się nadzorem i badaniem rynku kryptowalut, opublikował wstrząsający raport. Według firmy Solidus Labs, w ciągu ostatnich trzech lat, za pośrednictwem zdecentralizowanej giełdy (DEX), zmanipulowano ponad 20 000 tokenów kryptograficznych. Na nielegalnych praktykach typu wash trade wygenerowano nawet 2 mld USD.

Nielegalne praktyki przy użyciu popularnej giełdy. Zmanipulowano ponad 20 tys. tokenów kryptograficznych

Jak wynika z najnowszego raportu firmy Solidus Labs, zdecentralizowane giełdy są magnesem dla nieuczciwych handlarzy kryptowalutami. Z raportu Solidus Labs wynika, że ​​od 2020 r. podmioty wdrażające tokeny i dostawcy sprzedali kryptowaluty oparte na Ethereum o wartości ponad 2 miliardów dolarów na giełdach DEX. W obszernym dokumencie, opublikowanym 12 września, Solidus stwierdził, że spośród próby 30 000 pul płynności DEX opartych na Ethereum, prawie 70% zrealizowało transakcje typu wash. Nielegalne praktyki trwał od września 2020 r. i opiewały na kwotę 2 mld USD. Na czym polega wash trade? Najprościej rzecz ujmując, wash trading to forma manipulacji na rynku, polegająca na tym, że podmiot kupuje i sprzedaje te same aktywa, dając fałszywe wrażenie aktywności rynkowej. Tym samym cen lub wolumen danego produktu zostaje ustalona w sposób sztuczny. Dochodzi zatem do manipulacji, ponieważ pozostali uczestnicy zostają nakłonieni do sprzedaży po zaniżonej lub kupna po zawyżonej w ten sposób cenie.

https://twitter.com/Solidus_Labs/status/1701582244140220880

Zobacz też: Indie mają wyjątkowy plan na regulacje kryptowalut. Tylko pięć przepisów! Przedstawiamy ich prawdopodobną treść

Nielegalne praktyki wyzwaniem dla branży

Założyciel i dyrektor generalny Solidus, Asaf Meir napisał w swoim oświadczeniu, że Manipulacja rynkiem pozostaje poważnym wyzwaniem w branży kryptowalut, szczególnie w erze większej kontroli regulacyjnej i przyjęcia instytucjonalnego. Wash trading, który odkryliśmy, jest manipulacją rynku i należy temu zapobiegać, aby kryptowaluty i DeFi mogły się rozwijać. Zadanie nie jest łatwe, ponieważ nieuczciwe praktyki występują na wszystkich poziomach. Wśród dostawców tokenów, spekulantów oraz operatorów giełd i platform zgłaszających wyższe wolumeny obrotu, aby przyciągnąć inwestorów i użytkowników. Fałszywe transakcje nie pozostają bez znaczenia dla cen kryptowalut na giełdach. Dlatego tak ważne jest zwalczanie nielegalnych praktyk oraz ściganie oszustów.

Może Cię zainteresować:

Kryptowaluty bezpiecznie kupisz lub sprzedasz w sieci kantorów i bitomatów FlyingAtom
Komentarze